Juraj Draxler: Všimnite si: žiadni migranti

Na Slovensku. Inde je to inak. Napríklad medzi Srbskom a Macedónskom je teraz napätie kvôli tomu, ako Srbi migrantov tvrdo tlačia zo svojho územia naspäť k susedovi.

S príchodom zimy migračné tlaky oslabli, ale neustali. A relatívne teplá zima tomu ešte pomáha. Ale na Slovensku po ostrej demonštrácii sily, ktorú na hraniciach po voľbách spravili slovenské zložky pod vedením premiéra a ministra vnútra, mali úplne zjavný efekt.

Samozrejme, neznamená to, že tlaky ešte neprídu. Európa je a ostane vystavená veľkým migračným tlakom, sever Afriky a južná Ázia prešli mimoriadnym demografickým rastom, po roku 1990 sa niekde počet obyvateľov zdvojnásobil, niekde narástol ešte viac. A do toho americké vojny vytvorili z veľkých štátov územia trvalej nestability. Ľudia sa z nich celkom pochopiteľne tlačia preč.

A tak sa do Európy budú snažiť tie masy nejako dostať, je to prirodzené. Ale rovnako prirodzené je, že lepšie riadené štáty si budú hranice strážiť, aby postupne neboli destabilizované aj ony. Tak, ako po predchádzajúcom migračnom chaose na jeseň rýchlo nová vláda dostala situáciu pod kontrolu u nás.

(Status na FB 23. februára 2024)

(Celkovo 197 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter