Juraj Draxler: Pokusy o ovplyvňovanie volieb zo zahraničia zatiaľ nefungujú

Prominentné americké a britské denníky začali uverejňovať články o tom, ako kvôli víťazstvu Smeru vo voľbách Slovensko vojde do ruskej sféry vplyvu a podobné hlúposti. Formát tejto propagandy je jednoduchý: ak máte na niektoré veci kritickejší názor, ako sa vám predpisuje a chcete, aby sa aj Slovenská republika rozhodovala takto – po zvážení a suverénne – snažia sa vám nasadiť psiu hlavu. A to, o čo sa snažíte – suverénne rozhodovanie – sa snažia prekresliť na niečo iné (že ste agenti Kremľa a podobne).

Cieľom podobných článkov nie je priamo ovplyvniť verejnú mienku na Slovensku, ale aktivizovať domáce piate kolóny, aby pracovali intenzívnejšie. Jednoducho, aby sa podarilo u domácich aktivistov ako vybičovať emócie, tak vidinu pekných „džobov“ (Globsec a podobne). Aby spravili nejakú hysterickú kampaň. A to sa zatiaľ nedarí. Hoci v lete vznikla jedna papierovo veľká iniciatíva politických mimovládok a niekoľko menších s cieľom ovplyvňovať volebné rozhodovanie, nefunguje to.

Všetky tie kampane sú mizerné a ľudia ich vlastne nevnímajú. Ono, aj tí politickí aktivisti sú už rokmi takí „prežratí“, že im jednoducho došli nápady a vôbec vôľa niečo robiť. Plus, ľudia sú už väčšinou politikou extrémne unavení. Úplne rezignovane vnímajú aj samotné stranícke bilbordy. Na výroky a bilbordy „mimovládkarov“ nemajú energiu už vôbec.

To neznamená, že nás ešte nečakajú rôzne špinavosti. Ale kampaň sa bude viac-menej sústreďovať už len presne na ne.

(Status na FB 10. septembra 2023)

(Celkovo 112 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter