Juraj Draxler: Nejde o právny štát

Vysokopostavený nemecký politik: pri tlaku na Maďarsko či Slovensko nám nejde o právny štát, ale o zahraničnú politiku. V rozhovore pre český magazín Respekt Anton Hofreiter, predseda európskeho výboru nemeckého Bundestagu normálne, priamo priznal, že „to bolo Orbánovo vytrvalé proruské konanie, pre ktoré s ním veľa krajín stratilo trpezlivosť“ a že si myslí, že preto je potrebné tlačiť aj na Fica.

Proste úplne bez problémov povedal to, čo je očividné, ale aspoň sa to väčšinou snažia skrývať za vyjadrenia k bezpečnosti eurofondov či k právnemu štátu: tieto témy sú len zástupné. Ide im v skutočnosti o to, aby sa Slovensko zaradilo do šíku a podporovalo vojnu na Ukrajine.

Aj celý rozhovor je o tom, ako tlačiť na Orbána a Fica, aby sa poddali. Lebo Rusko.

K nemeckej politickej kultúre, ktorá je doslova odporná (a veľmi málo sa o tom hovorí), napíšem nabudúce ešte viac – v krajine som kedysi strávil tri roky života a dosť ma desilo, aká generácia politikov a vôbec „elity“ (totálne konformnej a bez názoru) tam vyrastala.

Ale k tomuto výroku nič viac dodať netreba.

Podobne, ako im spadli masky pri ich terajšej podpore masového vraždenia detí, spadli im aj ohľadom motívov vnútroeurópskej politiky.

(Status na FB 16. apríla 2024, titulok SLOVO)

(Celkovo 142 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter