Juraj Draxler: Na názor ukrajinského ľudu sa nikto nepýta

SR by mala pred samitom NATO a počas neho vetovať návrh na budúce členstvo Ukrajiny v NATO. Akýkoľvek konkrétny prísľub členstva v podstate garantuje, že konflikt bude pokračovať. Bohužiaľ, členské štáty teraz diskutujú presne o tom: ako 16. – 17. júla na samite vo Vilniuse Ukrajine ponúknuť členstvo „hneď po skončení konfliktu“.

Stále treba dúfať, že v Európe preváži zdravý rozum a aj väčšie štáty budú tlačiť na to, aby sa, ak už, tak prijala len všeobecná deklarácia. Hocičo iné je návod na ďalšie vzájomné zabíjanie Ukrajincov a Rusov.

Všimnime si tiež, že v týchto súvislostiach nikomu nezáleží na názore samotných Ukrajincov. Nikto nespomenie ani len „o návrhu by mal ukrajinský národ rozhodnúť v referende“. Podobne, ako sa nikto Ukrajincov nepýtal, keď parlament konštituovaný po prevrate pred pár rokmi zmenil ukrajinskú ústavu tak, že tá už nepredpokladá neutrálny status krajiny.

Navyše, všetky prieskumy verejnej mienky, keď ešte na Ukrajine existovali ako-tak nezávislé prieskumy, ukazovali, že Ukrajinci do NATO nechcú. (Ten jeden, po vypuknutí vojny, od vláde blízkej agentúry, že zrazu väčšina údajne chce ísť do NATO, naozaj netreba považovať za smerodajný.)

Toto je jeden z najodpornejších aspektov celej krvavej drámy – a o západní politici či novinári stále opakujú, čo údajne chcú Ukrajinci.

Pritom to, že tí chcú mier a dohodu s Ruskom, vieme podľa prezidentských volieb, v ktorých presne to Zelenskyj sľuboval a na základe čoho bezprecedentne zvíťazil (a potom otočil).

Odvtedy sa na názor ukrajinského národa nikto nepýta. To, čo Ukrajinci chcú, sa im namiesto toho úplne nepokryte a priamo predpisuje.

(Status na FB 30. júna 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 220 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

One thought on “Juraj Draxler: Na názor ukrajinského ľudu sa nikto nepýta

  • 1. júla 2023 at 6:59
    Permalink

    S autorom plne súhlasím. Treba brániť tomu, aby „západ“, resp. USA viedli zničujúcu vojnu proti Rusku a de facto aj proti celej EÚ na jej účet a predovšetkým na účet obrovských ľudských a materiálnych obetí kolonizovanej a nesvojprávnej Ukrajiny. V NATO i v Kyjeve rozhodujú nepríčetní šialenci bez schopnosti predvídať dôsledky svojho počínania.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter