Juraj Draxler: Na Londýn!

Vydá Progresívne Slovensko zatykače na britských komikov?

Napriek postupujúcej kultúrnej hystérii v Spojenom kráľovstve sa nájde dosť ľudí, ktorí sa proste začali proti niektorým šialenostiam búriť. Po Johnovi Cleesovi či Rowanovi Atkinsonovi a ich hlasným protestom voči modernej cenzúre sa naštvala aj moderná generácia komikov. A tvrdo si robí srandu z progresívcov (tentokrát britských). Ich najnovšie vystúpenia sú plné vtipov ako „Prečo nechceš, aby mohla používať ženský záchod?“„Vadí mi jeho penis.“„Ty zaostalá osoba! Hovorí sa jej penis!“ (Ricky Gervais)

Alebo Jimmy Carr: „O tejto šou si raz budete rozprávať s vnukmi. Pretože o desať rokov si spomeniete na to, že ste si aj z nepríjemných vecí mohli robiť srandu a smiať sa na nich. A poviete, to boli skvelé vtipy! A vnuk sa vás na to opýta: Nebinárna stará osoba, čo je to vtip? A vy mu odpoviete: Ty si vtip.“ (V angličtine to znie prirodzenejšie, ale chápeme pointu.)

Progresívci majú ako jedno z ústredných hesiel do volebnej kampane, že niekoho bude možné trestne stíhať špecificky preto, lebo mu budete môcť prišiť napríklad nenávisť k transrodovým osobám.

V reálnom živote je niečo podobné extrémne málo predstaviteľné, pretože problémy s rodovou identitou sa týkajú mini-mini-minimálnej časti obyvateľstva. A pre nenávistné prejavy všeobecne tak či tak paragrafy máme. Ale znie to dobre. Niekomu. Pošlú potom NAKA aj do Londýna, aby zatýkali britských komikov?

So zatajeným dychom čakáme na ďalší vývoj.

(Status na FB 22. augusta 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 174 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter