Juraj Draxler: K zodpovednosti za teroristický útok v Moskve sa prihlásil ISIS

Tak informuje agentúra Reuters. Nie je to prekvapením, je to dosť typický postup islamistických teroristov, teda ISIS a príbuzných skupín. Tieto skupiny vahábitov a podobných siekt majú Moskvu v hľadáčikoch kvôli Sýrii aj Čečensku.

To, čo v tomto kontexte znechucuje, sú reči z Kyjeva v predošlé dve hodiny. Ukrajinská vojenská rozviedka tvrdila, že teroristický útok si zorganizoval sám Kremeľ. Nie tak explicitne, ale s podobnými narážkami sa vyjadril jeden z hlavných poradcov prezidenta Zelenského. Stalo sa to v momente, keď západné aj východné štáty, aj EÚ (ale nie USA) vyjadrili rozhorčenie nad teroristickým útokom a vyjadrili sústrasť obetiam.

Aj v takomto momente sa predstavitelia kyjevského režimu zachovali typicky – ako rozmaznané decká, natlačené dolármi, ktoré im putujú v značných objemoch, prskali nechutnosti.

Každopádne, ostáva dúfať, že páchatelia aj organizátori hrozného činu budú čo najskôr potrestaní a najmä, že sa počet obetí už v nasledujúcich hodinách nebude zvyšovať. Takýto útok proti nič netušiacemu civilnému obyvateľstvu, ktoré sa nachádza na vlastnom území, a nikomu neprekáža, vrátane žien a detí, je za každých okolností zbabelý a ohavný.

(Status na FB 22. marca 2024)

(Celkovo 183 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter