Juraj Draxler: K Zelenského návšteve len veľmi krátka poznámka

Na vojnu na Ukrajine môžeme mať rôzne názory. Ja som mnohokrát veľmi detailne opísal konflikt prostredníctvom faktov, ktoré podľa mňa treba pripomínať. Sú ľudia, ktorí majú iný názor, ak ho vedia aspoň trochu rozvinúť, v poriadku.

Ale jeden detail, o ktorom sa tak často nehovorí: Ja som už sedel za stolom napríklad oproti Putinovi. Aj Medvedevovi, aj iným ruským predstaviteľom. A musím povedať, že to boli veľmi slušné rokovania. Nedávali najavo, že sú predstavitelia štátu mnohonásobne väčšieho ako Slovenská republika. Rozprávali sa konštruktívne a najmä zdvorilo.

Teraz som si pozrel vyjadrenie Zelenského pred bulharským prezidentom. Aj nejaké ďalšie výroky počas zahraničných návštev. A človek si proste musí všimnúť, aký je sebavedomý a ako poúča ostatných. Má to veľmi ďaleko od tradičných diplomatických zvyklostí, keď sa striktne držíte toho, že vyjadrujete svoj názor a rešpektujete názor ústavných činiteľov iného štátu.

Samozrejme, nemôže to prekvapiť. Videli sme napríklad, ako drzo sa predošlý ukrajinský veľvyslanec v Nemecku vyjadroval dokonca na adresu nemeckého kancelára.

Alebo ako sebavedomo prezident či jeho poradcovia prostredníctvom médií pokarhajú hocijakého európskeho politika, ak sa nejako odchýli od toho, čo je podľa nich správny postoj.

Opäť, nech si každý na tie vystúpenia vytvorí názor, aký chce. Ja hovorím, že vzhľadom na zvyklosti štátnych návštev je ten tón a obsah prejavov značne nezvyčajný.

Aby som to povedal nejako diplomaticky.

(Status na FB 7. júla 2023)

(Celkovo 246 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Plne súhlasím s názormi J. Draxlera. Len si dovoľujem vysloviť bez dôkazu dve hypotézy, prečo pán v zelenom tričku takto jedná: 1 – je pod vplyvom drôg, aby zvládal psychickú záťaž, 2 – napodobňuje dikciu, akou ho oslovujú, jeho zaoceánski Draatzieheri, v nádeji, že na jeho partnerov bude rovnako účinná, ako na neho samotného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter