Juraj Draxler: A máme urbánneho mesiáša…

Vallo a Bratislava: ďalší pekný príklad snahy západných médií kobercovo ovplyvňovať nálady na Slovensku. A voči Slovensku.

Britský silno pravicový a veľmi vplyvný časopis The Economist má rozsiahly chválospev na bratislavského primátora Matúša Vallu. Priznám sa, že ja osobne sa veľmi nezapájam do útokov na Valla, lebo jeho „primátorovanie“ je taký mix.

Na jednej strane niektoré veci dosť nezvládol. V prvom rade projekt predĺženia električkovej trate z centra do Petržalky, ktorý značne ohrozil. Potom sú tam rôzne ústupky silným developerom. Okaté je najmä to, ako sa nijako nesnažil o väčšiu diskusiu k Vydrici, čo je projekt zastavania najexponovanejšieho pozemku na Slovensku. Ak by niekto chcel zastavať Marsove polia pri Eiffelovke, bola by z toho megadiskusia. Tu sa neudialo vôbec nič. Niečo podobné je Nové Lido.

No a potom tu je problém s Vajanského nábrežím. Osobne mi neprekáža cyklocesta, ale niektoré aspekty riešenia sú vyslovene zlé. Špeciálne, ako sa pri ceste od Eurovey pravý pruh priamo na križovatke zrazu stane autobusovým pruhom a po prechode križovatky sa tým pádom zrazu zapchá všetko a v kolíznej situácii sú autá, električky, cyklisti, autobusy aj chodci. Drvivú väčšinu dňa po sebe trúbia a nadávajú si. Lebo niekto niečo zle nakreslil.

Potom je tam bizarná kauza, kde primátor za veľmi zvláštnych okolností zamestnal svoju ex-spolužiačku ako šéfku ZOO, pričom ju zastupiteľstvo neschválilo na jej aktuálne meno a, ak mám dobré informácie, fakticky bola zamestnaná načierno, pretože bola v danej chvíli americkou, nie slovenskou občiankou.

Na druhej strane sa dokončujú niektoré relatívne príjemné projekty: mesto najmä ďalej zelenie, čo je okej. A až na vyššie uvedené veci sa nedejú nejaké ďalšie neprístojnosti, mesto v zásade napreduje. Ale naozaj to nie je tak, že by to bolo len vďaka aktuálnemu primátorovi. V zásade mu akýkoľvek politik na Slovensku musí závidieť masívnu mediálnu podporu – aj keby v nejakom mesiaci osadil len dve lavičky, tak mu dajú nejaký oslavný článok.

To je mi, priznám sa, jedno. Ale potom sa dostávame do širších súvislostí: Vallo je „progresívec“ a tu sme už v geopolitike. Sú kruhy, ktoré zúrivo potrebujú, aby nielen v týchto voľbách, ale vôbec vo vývoji nasledujúcich mesiacov silnelo PS, čo je trójsky kôň veľmi agresívnych transatlantických záujmov.

A tak sa zrazu z primátora na európske pomery malého mesta stáva urbánny mesiáš.

Podobne, ako pred časom istá v zásade aj Slovákom neznáma Zuzana Čaputová zrazu začala získavať rôzne americké ocenenia. A potom, čo už sa dá robiť, skúsila kandidovať na prezidentku.

A toto je práve niečo, čo mi dosť prekáža. To extrémne propagandistické nasadenie určitých kruhov v snahe ovplyvniť nás. Je to neprístojné. A pozor na to.

(Status na FB 14. septembra 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 130 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter