Juraj Blanár: Zatvárajú sa nemocnice

Ďalšia nemocnica, v ktorej prestane fungovať polovica operačných sál z dôvodu nedostatku sestier, je v bratislavskej nemocnici v Ružinove. Po celom Slovensku zatvárajú nemocnice celé oddelenia či operačné sály. Zdravotníci hrozia odchodom. Vládna koalícia je tu už dva a pol roka a Slovensko ide v každej oblasti od desiatich k piatim.

O čom však v týchto dňoch počúvame zo strany vládnych predstaviteľov, je list, zaslaný stranou SaS, Eduardovi Hegerovi. Vyhrážajú sa odchodom. Je to teda stále o tom istom, že neustále riešia len samých seba. Ich vôbec nemrzí, že zdravotné sestry budú prepracované. Netrápia ich lekári, ktorí odídu do zahraničia a nebude nás mať kto vyšetrovať, ani operovať. Čo sa ešte musí stať, aby sa vládna moc rozhýbala? Kolaps zdravotníctva?!

Trápi koaličníkov vôbec budúcnosť Slovenska, alebo len egoisticky pozerajú na samých seba a rozmýšľajú len nad tým, kde si urobia lepšie PR, či krajšie fotky? Napríklad z vymyslených rokovaní o vymyslených nových nemocniciach? Z tohto divadla je dnes už každému jasné, že v tomto volebnom období sa nepostaví ani jedna jediná nemocnica.

(Status na FB 13. júla 2022)

(Celkovo 39 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter