Juraj Blanár: Slovensko potrebuje konečne proslovenského prezidenta

Ostatné dni a týždne, aj v kontexte prvého kola prezidentských volieb, vo mne zanechali pomerne zmiešané pocity. Internetom a médiami sa šíria informácie, že rozhodujúcou témou druhého kola voľby prezidenta Slovenska môže byť zahraničná politika. Na jednej strane ma to teší, pretože ešte donedávna bolo ministerstvo zahraničných vecí zaznávaným, nezaujímavým a v zásade okrajovým úradom. Vojna na Ukrajine túto optiku zmenila a ukázala, aká dôležitá dokáže zahraničná politika byť. V posledných rokoch sa objavilo mnoho „odborníkov” na rôzne témy – od hokeja, kovidu, klimatickú zmenu, energetiku, európsku politiku, dezinformácie až po Ukrajinu. A častokrát sú to tí istí ľudia – progresívci, umelci, opoziční politici, mimovládkari či novinári. Samozrejme, prívrženci toho „správneho” politického spektra.

Áno, objektívne sa nedá vylúčiť, že zahraničná politika môže rozhodnúť prezidentské voľby! A práve súčasná suverénna zahraničná politika v podobe posilnenia postavenia slovenských poľnohospodárov, odmietnutia migračného paktu, pokračujúcej spolupráce v rámci V4, podpory hľadania mierového riešenia vojny na Ukrajine, ambíciou zachovania práva veta na pôde EÚ či možného otvorenia obrannej zmluvy s USA v prospech Slovenska je iba stručnou ukážkou toho, za čo súčasná slovenská vláda bojuje v prospech svojich občanov.

Verím, že žiadny občan Slovenska nespochybní, že presne takéto pozície by mal zastávať aj budúci slovenský prezident – sebavedomo, s úprimnou snahou chrániť záujmy Slovenska! Uvidíme sa v sobotu 6. apríla 2024 vo volebných miestnostiach.

(Status na FB 25. marca 2024)

(Celkovo 86 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter