Juraj Blanár: Minister Šimko kope za Dzurindu

Krátka správa, avšak nečakane s veľkým dosahom, včera večer odhalila, ako je to s tou „odbornosťou a nestraníckosťou“ vlády Zuzany Čaputovej. Namiesto toho, aby sa jej nominanti snažili nájsť podporu v parlamente, aby rokovali s parlamentnými stranami a prijímali návrhy alebo opatrenia na riešenie ťažkej situácie občanov SR a na nápravu toho, čo tu za viac ako tri roky spôsobili Hegero-Matovičove vlády, tak sa minister vnútra Ivan Šimko prezentoval, za koho vlastne kope a kde patrí.

Bol v KDH, potom odišiel z KDH, bol v SDKÚ, potom odišiel z SDKÚ, vrátil sa do KDH a zdá sa, že keď tam neuspel, tak si ho zrazu vybrala pani prezidentka ako nezávislého odborníka. Prečo práve jeho? To sa môžeme iba domnievať, ale prvé jeho kroky veľa naznačujú. Jeho blízke kontakty s Mikulášom Dzurindom očividne nevychladli ani po rokoch. Inak sa správa, ktorá obletela Slovensko, nedá vysvetliť: „Minister vnútra SR Ivan Šimko prijal na pôde rezortu bývalého niekoľkonásobného predsedu vlády SR Mikuláša Dzurindu. Rozprávali sa o otázkach súvisiacich s bezpečnosťou štátu.“

Takže poďme si to zhrnúť. Hovoríme o tom M. Dzurindovi, ktorého vláda umožnila prelet lietadlám ponad Slovensko, aby bombardovali bývalú Juhosláviu v rozpore s medzinárodným pravom. Ako by mohol expremiér prispieť k bezpečnosti nášho štátu? Ten, ktorý nedokázal vysvetliť kauzu Gorila a biznis prostredníctvom Fondu národného majetku, a už vôbec nie podozrivé financovanie jeho strany SDKÚ, tak tento človek je teraz prijímaný so všetkou poctou na ministerstve vnútra!?

Že by orgánom činným v trestnom konaní došli už všetky manipulácie proti Robertovi Ficovi a strane SMER a že by potrebovali nový vietor v zneužívaní svojich práv a v politickom súboji proti opozícii? Len nedávno vychvaľoval I. Šimko policajného prezidenta Š. Hamrana, ktorého politickú nadprácu nemožno nevidieť a ktorého pôsobenie len podporuje zlú situáciu v OČTK. Alebo išlo o obyčajné zneužívanie funkcie ministra na prezentovanie a propagovanie M. Dzurindu s cieľom legitimizovať ho vládou p. prezidentky za každú cenu, len aby sa dostal do parlamentu!? A to, akú politiku bude M. Dzurinda presadzovať, už netreba ani popisovať.

(Status na FB 24. mája 2023)

(Celkovo 141 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter