Ivan David: Válku platí všichni, kteří si to nemohou dovolit

Válka stojí peníze – a platí ji všichni ti, kteří si to nemohou dovolit. Sahra Wagenknechtová se ve svém příspěvku na facebooku ptá:

„Jak je možné, že v Dánsku pracuje více než 80 % Ukrajinců, zatímco v Německu má práci jen mizerná čtvrtina z nich? Tyto statistiky ukazují celé selhání německé politiky. Není možné, aby pro uprchlíky platily lepší podmínky při vyplácení podpory v nezaměstnanosti než pro místní, například proto, že kontroly majetku jsou u nich tabu. Ale měli bychom od každého, kdo využije naši ochranu, také očekávat, že přispěje svou vlastní prací, aby pomohl minimalizovat náklady. Firmy zoufale hledají pracovníky, ale „Jobturbo“ (program zaměstnanosti, pozn. překl.) vládní semaforové koalice zůstává na nule.

Řešením, jak zmírnit finanční zátěž daňových poplatníků, by bylo příměří a mírová jednání s Ruskem. Dokud však bude ukrajinský prezident trvat na tom, že nelze dělat kompromisy a že předpokladem pro mírová jednání je úplné stažení ruských jednotek, bude umírání pokračovat donekonečna. A stále více lidí, stále více mladých mužů, se tomu pochopitelně bude snažit uniknout útěkem.“

(Status na FB 19. júna 2024, titulok SLOVO)

(Celkovo 142 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter