Igor Melicher: Referendum – finálna fáza

Zber podpisov na referendum je vo finálnej fáze. Onedlho bude na ťahu prezidentka, uvidíme, či znovu zradí vôľu ľudu alebo nie

Chcel by som sa úprimne poďakovať každému, kto podpísal petíciu, smerujúcu k referendu. Stovky tisíc podpisov, ktoré sme spoločne vyzbierali v uliciach miest a obcí, sú pre nás obrovskou motiváciou bojovať za Slovensko a potreby jeho občanov. Ešte raz, veľmi pekne ďakujeme, že ste sa do toho pustili s nami.

Ku dnešnému dňu je podľa približných odhadov vyzbieraných takmer 370 tisíc podpisov! Štruktúry strany SMER – sociálna demokracia po celom Slovensku vyzbierali viac ako 280 tisíc podpisov. Ostatné partnerské strany deklarujú ďalšie desiatky tisíc vyzbieraných podpisov.

Spoločne s nami zbierajú podpisy pod petíciu aj ďalší partneri z radov známych osobností či občianskych aktivistov, ktorí nám svoje čísla len oznámia. Predpokladám však, že ich rovnako budú desiatky tisíc.

Samozrejme, do prezidentského paláca nemôžeme ísť s presným počtom podpisov, potrebujeme aj nejakú pevnú rezervu, pretože sme si vedomí, že prezidentský palác urobí všetko preto, aby čo najviac skomplikoval referendu cestu.

Chcem vás preto všetkých veľmi pekne poprosiť, posielajte petičné hárky do 15. augusta, aby sme mohli spraviť revíziu celkového počtu. Do prezidentského paláca chceme ísť aspoň so 400 tisíc podpismi, od ktorých nás už veľa nedelí.

Využime,, prosím týchto posledných pár dní, zbierajme podpisy na petičné hárky, nech môžeme prezidentke a vláde Slovenskej republiky jasne ukázať, čo si o nich občania Slovenska naozaj myslia.

(Status na FB 11. augusta 2022, titulok Slovo)

(Celkovo 80 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter