S Ukrajinou v EÚ je to rovnaké ako so sankciami, ktoré nám údajne neškodia. Také neexistujú, a predsa za všetky hlasujeme. O Ukrajine sa tvrdí, že jej nemôžeme brániť uchádzať sa o členstvo v EÚ. To je pravda, ale ako členský štát EÚ, ktorý rozhoduje o jej vstupe, máme právo povedať NIE.
A to hneď z viacerých dôvodov. Prípadné členstvo Ukrajiny v EÚ prinesie vojnu bližšie k nám a zároveň budú naše peniaze smerovať na Ukrajinu. Navyše je Ukrajina suverénne najskorumpovanejšou krajinou Európy, kde si dodnes ctia kult nacistických kolaborantov, vojnových zločincov, hrdlorezov a vrahov. (To sú vraj tie európske hodnoty, ktoré chránia.) Nezabúdajme, že nie Slovensko zastavovalo Ukrajine plyn a ropu, ale naopak. Tí, ktorí potrebujú náš súhlas, drzo ohrozovali a naďalej ohrozujú našu energetickú bezpečnosť. Ako poďakovanie dostanú od nás pozvánku do EÚ – do klubu, kde nemajú čo hľadať ani z morálneho, ani z ekonomického, ani z právneho hľadiska.
Podporujeme ďalšie ideologické rozhodnutie, ktoré nám nič neprinesie, ak nerátame hordy frustrovaných, vojnou poznačených ľudí a nekontrolovateľné množstvo zbraní
(Status na FB, 23. júna 2026)