Eduard Šebo ml.: Tento svet je v skutku šialený

,,Politics is the entertaintment division of the military industrial complex.“ / Frank Zappa

Myšlienka, ktorú sformuloval Frank Zappa už pred mnohými desaťročiami, a to, že ,,Politika je iba zábavným (marketingovým) oddelením (divíziou) vojensko-priemyselného komplexu“ sa mi javí ako veľmi aktuálna dodnes. Mám však vážnu obavu, že už čoskoro sa v dôsledku (aj) tejto skutočnosti môže stať, že celé ľudstvo za tento stav bude musieť zaplatiť vysokú cenu – a to v podobe vlastnej ne-existencie.

Tento svet je vskutku šialený a zdá sa mi, že tretej svetovej sa nevyhneme (chvíľami mám pocit, že v nej už vlastne aj sme).

Za najabsurdnejšie sa mi však javí to, že existujú ľudia, ktorí si myslia, že takúto veľkú planetárnu vojnu je možné vyhrať. Tí, ktorí sa v tomto popise našli, by mohli byť takí dobrí a napísať mi do komentára vysvetlenie, ako by podľa nich to očakávateľné víťazstvo malo vyzerať.

Všetkým ostatným prajem, aby sme počínanie všadeprítomných, politicky infantilných, ideologických fanatikov prežili. Ale priznám sa, že som v tejto veci čoraz skeptickejší.

Apropo… je vám jasné, že ak 27 z 32 členských štátov počas Parlamentného zhromaždenia NATO vyhlási, že ukrajinská armáda má plné právo zbraňovými systémami (dodávanými práve zmieňovanými členskými krajinami NATO) útočiť na územie Ruskej federácie, tak tým súčasne konštatujú, že je úplne v poriadku, ak budú aj ony napádané zbraňovými systémami Ruskej federácie – nakoľko sa stanú priamymi účastníkmi tejto vojny? Lebo ak si náhodou niekto myslí, že ukrajinská armáda má schopnosti navádzať a celkovo používať ,,západné“ zbraňové systémy dlhého doletu vo vlastnej réžii, tak pochybujem, že takí ľudia to majú v hlavách úplne v poriadku…

(Status na FB 31. mája 2024)

(Celkovo 215 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter