Eduard Šebo ml.: Škola diplomacie Ivana Korčoka

Našiel som jedno vtipné video – vložím ho do prílohy tohto statusu. Hneď, ako som ho videl, mi prišlo na um, že takto nejako si určite predstavujú donori Ivana Korčoka výsledky jeho ,,vzdelávacej“ činnosti.

Rozdiel medzi jeho budúcimi ,,študentmi“ a vojakom v spomínanom videu vidím však najmä v tom, že tí jeho budúci študenti sa museli do jeho náborového konania aktívne prihlásiť a dokázať, že sú hodní toho, aby boli zaradení do procesu dokonalej ideologickej indoktrinácie.

Slúžiť vlasti predsa znamená slúžiť záujmom Spojených štátov amerických! Teda, kým vládnu tzv. demokrati reprezentovaní senilným skorumpovaným „gerontom“… tak určite; a keď budú vládnuť republikáni reprezentovaní skorumpovaným nesenilným „gerontom“, tak taktiež – ale v režime bez nadšenia.

Apropos… načo ste si do tej „Školy diplomacie Ivana Korčoka“ robili výberové konanie? Veď ste si tam určite mohli vybrať rovno absolventom ,,Akadémie kritického myslenia“ reprezentovanej vašim bradatým kamarátom, ktorý vďaka svojim ,obdivuhodným“ schopnostiam kritického myslenia vie, že nosiť mikinu so symbolmi SS-áckej divízie Galícia nie je prezentovaním nacistického oddielu smrti, ale reprezentáciou staršej miestnej (ukrajinskej) heraldiky.

Už teraz sa neviem dočkať na absolventov týchto ,,škôl“. To zas budú zjavy! Za najstrašnejšie na takýchto ľuďoch však považujem to, že na rozdiel od ich inštruktorov oni ani nebudú tušiť, že sú nástrojmi propagandy šíriacimi najrôznejšie ideologické klišé, bludy, polopravdy a pravdy, ktoré budú dokonale povytŕhané z kontextu. Ale chápem, že …takto sa to robí, do psej matere!“

Záverom by som však rád novodobým boľševikom, pardon, budúcim študentom týchto ,,škôl“ dal do pozornosti fakt, že Spojené štáty americké pripomínajú svojím spoločenským rozvratom, ekonomickými parametrami i praktickým vojenským preťažením niekdajší Sovietsky zväz z obdobia druhej polovice 80. rokov.

Myslím si, že predtým, ako sa vydáte na cestu dokonale preverených aparátčikov servility k cudzím záujmom by ste si mali položiť otázku, že… čo budete robiť a koho budete reprezentovať, keď sa tento moloch nadnárodných korporátnych záujmov a ukážkového imperializmu v praxi zrúti sám do seba ako niekdajšia supernova?

Inak, viete… že supernovy sa menia na čierne diery? No, ja by som sa radšej držal od oboch čo najďalej. Tá prvá svojím výbuchom zvykne zlikvidovať všetko, čo je v jej dosahu a to, čo z nej následne ostane, má tendenciu všetko v dosahu zožrať.

(Status na FB 4. júla 2024)

(Celkovo 244 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter