Eduard Chmelár: Pokračovanie čaputovskej politiky inými prostriedkami

Dlho pripravované oznámenie Ivana Korčoka o prezidentskej kandidatúre nie je nijakým prekvapením. Nemôže byť preto ani prekvapením, že tohto celoživotného oportunistu vzhľadom na moje hodnoty v žiadnom prípade nepodporím.

Bol to Ivan Korčok, ktorý ako štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR v roku 2003 verejne podporil vojenskú agresiu proti Iraku a slovenskú účasť na nej, pričom arogantne vyhlásil, že nebude čakať na rozhodnutie Bezpečnostnej rady OSN, čím sa dopustil schvaľovania porušovania medzinárodného práva. Bol to Ivan Korčok, ktorý tento postoj nedávno zopakoval aj po 20 rokoch a vyhlásil, že Dzurindov postoj, obhajujúci vojnu v Iraku, je mu je najbližší. Bol to Ivan Korčok, ktorý ako šéf diplomacie zmenil dlhoročnú stratégiu slovenskej zahraničnej politiky z proeurópskej na proamerickú. Nezabúdajme, že to bol prvý minister zahraničných vecí, ktorý presadzoval a podporil prítomnosť cudzích vojakov na našom území.

Keď sa takýto proamerický lokaj dušuje pred voličmi, že Slovensko je suverénnou krajinou, je to ako uveriť vlkovi, že ochráni ovce. Bezškrupulózne slúžil Mečiarovi, Dzurindovi, Ficovi, Pellegrinimu, Matovičovi i Hegerovi. Hoci sa teraz tvári, že slúžil Slovensku, on slúžil vždy predovšetkým vlastnej kariére, kvôli ktorej by zapredal aj vlastnú mater. Nie, Ivan Korčok Slovensko nezjednotí. Je to len pokračovanie čaputovskej politiky inými prostriedkami. A to je všetko, čo potrebujete vedieť o jeho kandidatúre.

(Status na FB 30. augusta 2023)

(Celkovo 218 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. A absolútne presný komentár, ktorý dokonale vystihuje spoločenskú tragickosť dnešnej doby a personálnu a morálnu chudobu jej vládnucich „elít“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter