Braňo Ondruš: Ďalšia kampaň strachu a nenávisti

Progresívci, liberáli, matovičovci a konzervatívci spustili ďalšiu kampaň strachu a nenávisti.

Opozičné strany nedokážu akceptovať výsledky slobodných a demokratických volieb na Slovensku. Voľby do Európskeho parlamentu teda budú zneužívať na nenávistné útoky proti Slovensku, lebo pokiaľ mu nevládnu oni, nech je tu ľuďom tak zle, ako je to len možné.

Už som to tu písal a hovoril, ale zopakujem: Európska komisia je čosi ako vláda EÚ. Nesedia v nej nezávislí odborníci, ale politici, nominovaní konkrétnymi politickými stranami. Európskymi politickými stranami, ktorých členmi sú naše, slovenské politické subjekty.

Takže napríklad predsedníčka Komisie Ursula von der Leyenová je nominantkou Európskej ľudovej strany, ktorej členom je naše KDH a OĽaNO. Alebo komisár pre spravodlivosť Didier Reynders je nominantom Aliancie liberálov a demokratov, ktorej členom je naše PS. Aj komisárka pre „hodnoty a transparentnosť“ Věra Jourová je nominantkou tejto liberálnej partaje na európskej úrovni, medzi ktorej poslancov v EP patria Lucia Nicholsonová, Martin Hojsík, Jozef Mihál a Michal Wiezik.

Čiže, keď sa teraz našej vláde vyhráža „Európska komisia“, že slovenských občanov pripraví o prístup k eurofondom, tie listy podpisujú práve títo „európski ministri“. Ide o partajných kolegov našich opozičných politikov. Vyhrážky Komisie teda nie sú ničím iným než súčasťou kampane pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktorá neberie ohľad na slovenských občanov.

Do Európskeho parlamentu kandidujem za HLAS-SD, aby som ochránil záujmy a presadzoval potreby obyčajných žien a mužov, detí a seniorov, ktorí žijú vo všetkých regiónoch Slovenska. Aby som nenávistnej opozícii zabránil Slovensko poškodzovať.

Nedajme sa zastrašiť, milí priatelia, a nedajme sa prehlasovať!

(Status na FB 14. apríla 2024, titulok SLOVO)

(Celkovo 184 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter