Tak určitééé

Ministrovi Kaliňákovi posielajú v týchto dňoch občania maily:

„Ja sa volám Poloha, týka sa hlásenie polohy aj mňa? To by mali v zákone vysvetliť, som zmätený,“ pýtal sa jeden z členov skupiny.

Ľudia sa hlásili aj priamo ministrovi cez vládny portál.

„Vážený súdruh Kaliňák, som doma a nikam sa nechystám, tak píšem, aby ste ma nepokutovali.“ Marián Mikolášik z Kocúrkova, člen skupiny na Facebooku.

Celý internet sa smeje, raduje sa opozícia pravicová aj ľavicová. Minister si nabehol na vidly.  Zaviedol do zákona buzeráciu, a tak mu to spočítali.

Právnici hovoria, že ohlasovacia povinnosť v zákone bola aj doteraz. Puritánski legislatívci vložili do novely slovo „povinne“. Ale poslanec za OKS (krytie SaS) vycítil, že toto je šikovná nahrávka na smeč. Smeráci „siahajú na výdobytky novembra“, robia z ľudí baranov (ovce, otrokov… doplňte podľa ľubovôle). A strhla sa mediálna smršť. Fáma – ako každá fáma – začala žiť svojím životom. Na FB vznikla skupina… Nielen smiech, aj hnev mediálneho ľudu bičuje už nie iba ministra, ale celú vládu a celý tento sk..  štát, v ktorom niet slobody, iba hlúpych darebákov, ktorí hlasujú poslušne podľa pokynov podpredsedníčky parlamentu, a ak tam nie je, tak sú úplne stratení. Kto by vzal na vedomie, že sa nič v zákone nemení, keď máme takú skvelú príležitosť zašermovať orwelovčinou, komunizmom, neslobodou? Veľkým Novembrom?! Rozohnení a o svojich pocitoch presvedčení novinári sa navzájom potľapkávajú po pleci, ľudová tvorivosť vyskakuje z kože od radosti, ako ľahko je ubiť túto osemdesiat trojkovú svoloč, čo nám tu vládne.

Racionálne rozmýšľajúci ľudia sa pokúsili argumentovať – ale proti svätému zápalu a presvedčeniu, že tá čvarga smerácka nás tu ide oberať o ťažko vydobyté slobody a nastavať ostnaté drôty – proti tomu používať rozum, to ste kde videli? Veď je to pravda, čo nevieme?

A tak tu máme namiesto „tej právnej mafie“ mediálnych odborníkov – sudcov z ľudu, ktorí na stránkach novín a pred kamerami dokážu vyšetriť dokonca vraždu, ba čo vyšetriť, oni vedia aj  obviniť a odsúdiť!

Sme už neobyčajne vyspelí. Ochorieš? Načo chodiť k doktorovi, stačí si naklikať na internete, kde si radíme navzájom. Máme dnes liečiteľov, ktorí si poradia aj s kdejakou rakovinou, máme ekonomické Hayekove inštitúty, kde si vystačíme s brožúrami, máme reštaurácie s ponukou dvadsiatich jedál a s jedným kuchárom, aj to bohvie, či vyučeným, máme cukrárky, ktoré vám poradia dať vyšľahané bielka na koláč a piecť štyridsať minút… Že ešte fungujú na nejakú profesiu aj školy? Ale prosím vás, všetko dnes nájdeš na nete, a potom stačí poznať abecedu. A keďže zatiaľ je podstatná časť obyvateľstva alfabetizovaná, tak dnes už naozaj ľavou zadnou môže štát riadiť každá kuchárka.

Poslanci sú pravdaže hlúpi – teda tí z vládnej väčšiny. Nevedia ani hlasovať, keď im nedá Laššáková pokyn. V televízii síce ako ilustračný obrázok dosť často ukazujú poslankyňu Žitňanskú, ktorá svojim dáva palcom znamenie hore alebo dolu. Ale to je iné – Žitňanská predsa bojuje proti mafii, tá vie, čo robí a tú poslúchať je česť… Ale keď už tí nasprostastí voliči Smeru poslali tých hlupákov vládnuť, tak sa majú riadiť podľa svedomia, nie podľa pokynov. Že by mala byť práca poslanca naozaj kvalifikovanou prácou, kde sa k záverom (a k hlasovaniu) prichádza na základe analýz a na základe programu, s ktorým sa ide do volieb? To o čom točím! Jasné, ficovolička…

Mediálny a parlamentný ľud má tému.

A v Gelnici a Jaklovciach a Prakovciach a Snine a Vranove a v… si mamy lámu hlavu, čo dajú deťom na desiatu a čo do hrnca na obed a ako zaplatia účty za elektrinu… Do Bratislavy ich starosti nezaletia.    

Chodím po ministerstvách s týmito ich starosťami a hovorím si: ak je najväčším problémom tejto vlády, že opravila nejasnú formuláciu v zákone, tak si táto vláda môže naozaj gratulovať. O problémoch by som vedela, dokonca som o jednom takom, kde ide ľuďom o holé prežitie, minulý týždeň (tu) písala. Ale také taľafatky nikoho nezaujímajú, lepšie je šantiť v parlamentných a FB diskusiách. Tak určitééé.

Foto zdroj: https://www.facebook.com/pages/Uvedomel%C3%AD-ob%C4%8Dania-hl%C3%A1sia-ministrovi-Kali%C5%88%C3%A1kovi-svoju-polohu/595806820443247

(Celkovo 1 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter