Pravda, len taká trošku pristrihnutá

Bratislavu navštívil Sergej Lavrov. Ako ho hlavné mesto vítalo, (ne)vieme zo slovenských médií.

lavrov_m._krno.jpg

Večer po návšteve som si so záujmom pozrela, ako návštevu videla ukrajinská televízia v Hromadske.tv. Pekne. Vynímal sa osobitne poslanec Peter Osuský s transparentom pred Prezidentským palácom a protestné skandovanie ukrajinských demonštrantov. Umný záber neukázal, že ich bolo asi pätnásť. (Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte.)

A keďže Moskva tu mala tiež svoje uši a oči, pozrela som si na Telekanale Russia v programe Vesti, čo videli a počuli oni. Hvizd a mohutné skandovanie Hanba, Hanba prezidentovi Andrejovi Kiskovi na Slavíne. A najmä – ako položil k pamätníku osloboditeľov veniec v ukrajinských národných farbách, žltej a modrej.

vence_freso_lavrov.jpg

No a ako to naozaj bolo?

Osuský skutočne protestoval a asistovalo mu niekoľko druhov. Na (v televízii neviditeľnej strane) opačnej strane stála podobná hŕstka, ktorá Sergeja Lavrova vítala. Tá sa do záberu nedostala. A na Slavín prezident naozaj prišiel trochu ako uličník, no zavesil veniec vo farbách trikolóry. Keďže sú rovnaké pre nás, aj pre Ruskú federáciu, tak to bolo šikovné. Ten žlto-modrý (ozaj, nacionalizmus je odporný, ale ten ukrajinský je krásny?) priniesol predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Takže všetko je to ako z bradatého vtipu Rádia Jerevan: Je pravda, že v Moskve na Červenom námestí rozdávali volgy? Odpoveď: Áno, je to pravda. Ale nie v Moskve, ale v Tbilisi, nie volgy, ale bicykle, a nie rozdávali, ale kradli.

Foto: Martin Krno, Jozef Schwarz

(Celkovo 4 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter