Dve otázky po prezidentských voľbách

Na podujatí Inštitútu ASA a Klubu Nového slova po prezidentských voľbách, konanom 15. apríla t.r. v Bratislave, nedostali priestor všetky otázky – neodzneli ani moje dve. Preto by som sa o ne rád podelil vo forme krátkeho článku.

Ilustrácia: Ľubomír Kotrha

I. Prečo zostávajú bez odpovede tesne pred prezidentskými voľbami na internete uverejnené Matovičove videá, naplnené bombastickým obsahom, ktoré extrémne provokatívne a závažne spochybňujú morálku Petra Pellegriniho?

II. Prečo mám akokoľvek podporovať Ukrajinu vo vojnovom konflikte s Ruskom, ktorý sa má podľa ukrajinského prezidenta skončiť opätovným začlenením Krymu do ukrajinského štátu, keď v Európe mnohí akceptujú odtrhnutie Kosova od Srbska, ku ktorému došlo vojenskou intervenciou NATO a s odobrením EÚ?

Na internete boli niekoľko dní pred voľbami zverejnené tieto tri videá a boli dostupné najmenej do 10. apríla (vrátane).
1.) Matovič chce ísť s Pellegrinim na detektor lži. (11 min 27 s; https://www.youtube.com/watch?v=7w028VhGbTg);
2.) Igor Matovič: Pellerína, čas sa ti kráti. Zarobiť 7 melka za pár hodín… hmm. Čoho sa bojíš? (6 min 31 s; https://www.youtube.com/watch?v=M9JNAE1r3Q8);
3.) Igor Matovič: Homosexuál Pellegrini (57 min 32 s; https://www.youtube.com/watch?v=Z8VWFiBIc6s).

Dnes je na príslušných web-stránkach oznam: Video nie je k dispozícii/Používateľ, ktorý nahral video, ho odstránil.

Tretie video je väčšmi vizitkou Igora Matoviča ako Petra Pellegriniho; nebudeme sa ním teraz bližšie zaoberať. Prvé dve videá však takto pokojne odbaviť nie je dosť dobre možné.
Prvé video spochybňovalo morálku P. Pellegriniho – formou zmesi náznakov, otázok a výziev. Naznačuje, že po vykradnutí jeho bytu (v roku 2015) Pellegrini polícii zatajil krádež 7 miliónov eur a 4 kilogramov zlata, hovorí aj o nejakom sexe s chlapcom a naznačuje i ďalšie závažné skutky. Video bolo z formálneho hľadiska vonkoncom nevhodné, poľutovaniahodné a asi aj trestuhodné; obsahovalo však i veľmi závažné podozrenia, ktoré úplne ignorovať a priori je sotva to najvhodnejšie – predkladateľom videa nie je nejaký Fero Mrkva v dedinskej krčme, ale emeritný premiér republiky a súčasný člen Národnej rady SR, a to v celosvetovej internetovej sieti.
Druhé video malo formu príhovoru I. Matoviča k P. Pellegrinimu. I. Matovič, v nadväznosti na prvé video, tu kandidátovi na prezidenta, zakrátko víťazovi prezidentských volieb P. Pellegrinimu tyká a extrémne hulvátsky nadáva (napr. „celý tvoj príživnícky život“„ty potkan“„ty skorumpovaný netvor“„ty sám si zodpovedný za to, že sa tu rozkradlo 30 mld €“„bezcharakterný pes“„ty zbabelec“).
Dôvodne si myslím, že vedúci činitelia vládnych strán o diskutovaných videách vedia. Prejsť mlčaním ich existenciu (hoci len niekoľkodňovú) považujem za neprijateľné.

Pokiaľ ide o druhú oblasť/otázku, vyjadrím sa stručne: Nepovažujem za správne podporovať Zelenského Kyjev, ktorý ako finálny cieľ deklaruje opätovné začlenenie Krymu do ukrajinského štátu.

(Celkovo 586 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter