Bezprecedentne napadnutí?

Utorok večer 4. 6. 2024 sa v televízii TA3 uskutočnila diskusia volebných lídrov štyroch politických strán s najvyššími preferenciami pred eurovoľbami – Monika Beňová (Smer SSD), Ľudovít Ódor (Progresívne Slovensko), Branislav Becík (Hlas SD)  a Milan Uhrík (Republika).

Prvou témou diskusie, ktorú viedol Braňo Král, bol postoj k vojne na Ukrajine.  Ľ. Ódor na margo Ukrajiny povedal, že „… boli bezprecedentne napadnutí agresívnym susedom, ktorý im zobral územia…“ Spomenul aj predpoklad návratu okupovaných území.

Nesúhlasím s takýmto prístupom ku konfliktu na Ukrajine; patrím medzi tých, ktorí zastávajú názor, že vojna na Ukrajine bola vyprovokovaná – a to aj viacerými krokmi Západu, najmä rozširovaním NATO bližšie k hraniciam Ruska.

Bezprecedentne napadnutí? V roku 1999 ozbrojené sily štátov NATO brutálne zaútočili na Juhosláviu a nadväzne, s odobrením zo strany EÚ, vznikol „samostatný štát Kosovo“. Nie kosovskí Albánci, ale Západ (USA & NATO & EÚ & pridružené štáty) olúpili Srbsko o časť jeho územia.

A poznamenávam, že Západ toleruje okupantskú politiku Izraela, surovo uskutočňovanú už desaťročia. Tá neprekáža ani USA, vojensky i v súčasnosti podporujúcim Izrael, ktorý – na rozdiel od Ruska – Západ nesankcionuje.

Úvodná snímka: Záber z televíznej diskusie, zdroj: www.ta3.com

(Celkovo 587 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Keď niekto nevidí veci v širšom kontexte ako výsledok príčin a súvislostí ( v tomto prípade geopolitických), tak je hlupák.
    Že hovorím o Ódorovi, asi netreba zdôrazňovať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter