Vláda sa zapíše do histórie

… ako vláda zrady, ekonomického a morálneho úpadku

Od volieb 2020 sme svedkami trvalého, plazivého vládneho rozkladu. Napriek tomu sa pri veslách vláda stále drží, stmeľujú ju totiž mocenské a ekonomické záujmy. Základnými znakmi tejto vlády, ako je už všeobecne známe, je nekompetentnosť, deštrukcia, vyvolávanie chaosu, strachu a obmedzovanie demokratických výdobytkov Novembra 89. Súčasná vláda nie je schopná riadiť štát, rozdeľuje spoločnosť vyvolávaním nenávisti  medzi ľuďmi, ich delením na tých svojich, správnych a tých s iným názorom. Vláda obchádza Ústavu a nerešpektuje zákony SR. Mimoriadne vážne zákony sa prijímajú v skrátenom legislatívnom konaní, bez pripomienkového konania rezortov, sociálnych partnerov, odbornej, či občianskej verejnosti. V zákonodarnom zbore vládne chaos a sami poslanci často nevedia, čo schvaľujú.

Vláda sa od svojho vzniku zmieta vo vnútrokoaličných konfliktoch. Vládne krízy, ktoré sú prekonávané len vzájomným vydieraním a túžbou zostať čo najdlhšie pri moci, a tým i pri korytách. Tým všetkým vedie krajinu k ekonomickému a morálnemu úpadku.

Občania majú preto právo a dokonca i povinnosť vyjadriť hlboké znepokojenie nad tým, že za uplynulé viac ako dva roky došlo na Slovensku k výraznej devastácii politického, ekonomického, sociálneho a právneho štátu, k vulgarizácii politiky a strate hodnôt, charakterizujúcich našu vlasť.  Takmer na nič nie sú peniaze, ale na zvyšovanie výdavkov na zbrojenie áno. V zahraničnej politike sme jednostranne orientovaní, až pripútaní k USA, pričom EÚ je až na druhom mieste. Vláda je predstaviteľom a aktívnym podporovateľom rusofóbie a v konečnom dôsledku jej kroky vedú k majdanizácii spoločnosti.

Totálny úpadok morálky vládnych politikov

Kde niet morálky, niet demokracie.Vládnu nám bezcitní a bezcharakterní amatéri s podpriemernou inteligenciou a absenciou základných odborných, humanitárnych a morálnych vlastností ľudí.

Politika sa nikdy v histórii nevyznačovala príliš veľkou morálkou, ale to, čo predvádza súčasná vládna garnitúra a časť jej poslancov, je absolútne morálne dno, či presnejšie morálna žumpa. Nejde len o vulgarizáciu politiky, nadávky a expresívne vyjadrenia na opozičných, ale dokonca i koaličných partnerov, ale i o priame osobné zlyhania v podobe podvodov, plagiátorstva, zlodejiny, až zrady národa. Úpadok morálky a primitivizmus sa prejavuje stále viac nielen  v spoločnosti, ale čo je zarážajúce, i v Národnej rade SR.

Ilustračná snímka: pixabay.com

Títo politici, ktorí ani zďaleka nedorástli na štátnikov a osobnosti typu Gustáva Husáka, sa tvária ako veriaci katolíci. Sklamala ma i bez pochybností najväčšia morálna autorita pápež František, ten síce mohol a mal prijať prezidentku Čaputovú, ale nie s druhom, s ktorým žije v nepožehnanom zväzku, podobne ako predsedu NR SR Kollára, ale nie s jeho „rodinou“ 11-timi mimomanželskými deťmi, ktoré má s deviatimi ženami, zatiaľ.

Smutné na tom je, že z nevídanej amorálnosti politikov si berú príklad mnohí občania a mladá generácia, ktorá vníma tieto zvrhlosti a považuje ich za normálne, sú jej príkladom a spoločnosť tak postupne speje do morálneho bahna.

Vojna nemá víťazov, len porazených a medzi tých budeme patriť i my

Vláda nás zaťahuje do vojny, je nesvojprávna a podriaďuje národnoštátne záujmy Slovenska USA, NATO i EÚ. Stávame sa doslova americkou kolóniou, dosiahli sme prvenstvo vo vývoze zbraní a pomoci vojne, ktorá sa nás priamo netýka. Tým nás zaťahuje Matovičovo-Hegerova koalícia spoločne s prezidentkou a národnou radou do vojnového konfliktu. Miliardy eur iniciatívne použité na zbrane a neadekvátnu pomoc Ukrajine idú jednoznačne proti záujmom Slovenska a znemožňujú reálnu sociálnu pomoc vlastným občanom. Koalícia už zradila Slovensko a jeho občanov. A to má ešte vládnuť viac ako jeden a pol roka.

Vojna je vždy najhoršie riešenie. Jej dôsledky najviac postihnú samotnú Ukrajinu a Rusko ako agresora. Slovensko bude ďalšou krajinou, ktorú najviac zasiahne vojna. Tými, ktorí získajú na vojne najviac, budú ako vždy doteraz,  Američania, a to ekonomicky i posilnením svojej vojensko-politickej dominancie vo svete, osobitne však v Európe.

Vláda schválila rýchlejší rast výdavkov na obranu, a tak do roku 2035 má na ňu ísť až neuveriteľných 38 miliárd eur. Už teraz vynakladáme na armádu viac ako dve percentá hrubého domáceho produktu, čo presadzuje požiadavku, či náš „záväzok“ k NATO, pričom ekonomicky oveľa vyspelejšie krajiny sa k tomu ani len nepribližujú.

Solidarita a pomoc áno, ale na úkor vlastných občanov

Doteraz sme na Ukrajinu dodali viac ako 25 tisíc ton humanitárnej pomoci. Ak by sme porovnávali túto pomoc s počtom obyvateľov, či výškou hrubého domáceho produktu, tak jednoznačne patríme medzi prvé tri štáty, čo najviac pomáhajú. Inak povedané, chudobní, my a východoeurópske štáty pomáhajú najviac a tí, čo skutočne na to majú, neraz o pomoci viac hovoria, ako konajú.

V prípade, že by sme Ukrajine dodávali humanitárnu pomoc, tak by to naši ľudia radi robili, často i na úkor samých seba. Ak však dodávame do vojnového konfliktu zbrane a muníciu za stovky miliónov eur, tak potom prilievame olej do ohňa, stávame sa súčasťou vojnového konfliktu aj s možnými následkami, či sa to niekomu páči, alebo nie. Naši občania sú pritom ochudobňovaní o sociálnu pomoc, či riešenie problémov v zdravotníctve a školstve. Dokonca aj finančný diletant Matovič hovorí o sume dve miliardy eur, samozrejme, bude to oveľa viac, ktoré vynaložíme na vojnu a zároveň tvrdí, že nemáme peniaze na zvýšenie platov učiteľov, na kompenzáciu inflácie a zvyšovania cien u vlastných občanov a osobitne dôchodcov.

Vojnu na Ukrajine musíme prirodzene spájať s medzinárodnou solidaritou, ale je neprípustné zabúdať aj na jej sociálno-ekonomické dopady na život občanov Slovenska. Ak tak vláda robí, mala by byť nie len odsudzovaná, ale i súdená.

Sankcie sa stali pre EÚ a osobitne Slovensko bumerangom

Pamätám si na časy, keď Bezpečnostná rada OSN počas studenej vojny vydala 256-te… vážne varovanie, bez efektu a reálneho dopadu na situáciu vo svete. Rovnako aj teraz EÚ prijala šiesty, pripravuje siedmy a ďalšie balíky sankcií voči Rusku. Áno, treba niečo robiť pre utlmenie, či ukončenie vojnového konfliktu. Ale takto, proti sebe? 

Nie vojna, ale sankcie najviac poškodzujú Slovensko. Je až evidentné, že sankcie sa obracajú proti tým, čo ich prijímajú. Jednoducho dostatočne  nezaberajú, nie sú efektívne a poškodzujú oveľa výraznejšie Európsku úniu, ako samotné Rusko, pričom ekonomicky na tom výrazne zarobia Spojené štáty americké. Zákaz dovozu plynu, ropy, ďalších surovín a produktov ohrozuje ekonomiku tých, čo ho prijali.

Slovensko nie je síce typickým príkladom a nedá sa to zovšeobecniť na všetky štáty EÚ, ale ak my prestaneme odoberať ruskú ropu, na ktorej sme závislí na 80 percent a dokonca u plynu a jadrového paliva máme až 100 percentnú závislosť, tak ekonomika buď skolabuje, alebo dôjde k prudkej inflácii, ktorá sa už teraz šplhá po 22 rokoch k rekordným 12-tim percentám. Rusko to pocíti, vzhľadom na objem i ceny produktov dovážaných na Slovensko, ako štipnutie blchy a my, iniciatívni hlupáci, budeme dovážať drahý skvapalnený plyn z USA a ropu či jadrové palivo, ktoré nie sú kompatibilné s našimi zariadeniami.

Ceny tovarov a služieb už teraz prudko rastú a v roku 2023 môžu stúpať do závratných výšok. Odborníci odhadujú infláciu na úrovni 14 až 16 percent, rast cien plynu o 120, elektriny o 60 percent. Súčasné ceny potravín vzrástli medziročne o 14, zeleniny o 26 a nákladov na bývanie o 16 percent. Ceny  benzínu a nafty atakujú dve eurá za liter a majú ďalej rásť, podobne ako ceny ďalších tovarov a služieb, ktoré sa od nich odvíjajú. Najvýraznejší dopad bude mať rast cien na osamelé matky, bežných zamestnancov a najmä na dôchodcov, a to vzhľadom na charakter ich spotreby. Vláda neprijala protiinflačný, ale len prorodinný balíček a aj ten pomôže len obmedzenej skupine občanov, pričom vôbec nerieši pomoc dôchodcom a rodinám, ktoré nemajú deti, či tieto sú už v dospelom veku. Matovičovo-Hegerovu vládu  to však nezaujíma, oni prežijú, aspoň do volieb a potom po nich potopa!

Slovensko je bohatá krajina

Podľa úrovne pomoci Ukrajine sme bohatší ako Švajčiari, Nemci či Francúzi, keď im posielame desiatky miliónov litrov pohonných hmôt, stovky ton humanitárnej pomoci, zbraňové systémy, od protiraketového S-300, odmínovacie zariadenia, poľné nemocnice, pripravené sú stíhačky Mig-29, húfnice Zuzana a ďalšie zbrane.

Ukrajinským utečencom, z ktorých viacerí sú ekonomickí migranti zo západu a stredu Ukrajiny, platíme jednorazový príspevok 654 eur, ďalej 382 eur mesačne ako integračný príspevok a 200 eur mesačne ako príspevok na ubytovanie. To všetko sa však sústavne mení, no podstata zostáva. Podľa toho je Slovensko prebohatá krajina, či je to však pravda, tak na to by mali dať odpoveď naši občania.

Vláda nás zradila a my ju nemáme ako vymeniť

Súčasní koaliční lídri, spolu s prezidentkou bez hanby a na úkor vlastných občanov nielen ustupujú, ale iniciatívne napĺňajú ekonomické, vojenské a mocensko-politické záujmy cudzej mocnosti, ktorou sú USA. Čo je to iné ako zrada vlastného národa?

Deštrukcia právneho štátu a demokracie sa dostala do stavu, keď zatiaľ nie je možné ústavnými a demokratickými spôsobmi odvolať vládu a dôjsť k predčasným voľbám. Podarilo sa im zabetónovať sa, zabrániť a degradovať referendum, ktoré sa tak stalo len prázdnou frázou v ich prejavoch o priamej demokracii.

Žiaľ, pri absencii demokratickej  celospoločenskej diskusie nie sú občania schopní tento stav zmeniť, a preto o ďalšom vývoji na Slovensku môžu rozhodnúť len voliči v  pripravovanom referende a následne v demokratických, dúfajme v predčasných, parlamentných voľbách.

Verme, že dôjde ku skutočnej, pozitívnej zmene a Slovensko bude napredovať ku prospechu všetkých jeho občanov.

(Celkovo 25 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter