Médiá, nestačilo?  

Zásluhou mainstreamových médií sme z covidovej pandémie plynulo prešli do tej vojnovej. Darmo, vedia ako na nás: jednofarebné informácie medicínskych odborníkov vystriedali jednofarebné informácie vojenských expertov. Ako sme od rána do večera počúvali, že vakcína je sloboda, tak sme začali počúvať a počúvame, že volanie po mieri na Ukrajine je výzvou na kapituláciu hrdinského ukrajinského ľudu. Ako nás médiá varovali pred ruským očkovacím Sputnikom, tak nás dnes varujú pred ruským tankom na Slovensku… A keby len na Slovensku! No ako mlčali o zlatých časoch farmaceutických firiem, mlčia o ziskoch z výroby hrmotnejších produktov.

Médiá s čierno-bielym názorovým rozsahom slúžia koalícii aj opozícii. Podľa toho, ktoré povolebné zoskupenie sa bezvýhradne oddá Bruselu, resp. Washingtonu. Keď matovičovci ignorovali inauguráciu novozvoleného prezidenta pre účasť ruského zástupcu, informovali nás o tom všetky médiá. Ani jedno nezafrflalo, že matovičovcom tam neprekážal zástupca iného agresora. Toho, o ktorom Igor Matovič vyhlásil: „Spojené štáty rozvracajú svet vojnami a šíria demokraciu dynamitom.“ (hlavnespravy.sk, 1. 3. 2019) Agresora nešetril ani vo vládnej funkcii. „USA už dávno nie sú svetovým mierotvorcom. Priznávam, zatváral som oči pred realitou. Náš program písali ľudia, ktorí sú proamericky ladení.“ (ereport.sk, 16. 12. 2021) Novinári si na to zrejme nespomenuli. Alebo sa im podarilo nájsť rozdiel medzi zúfalstvom ukrajinských a napríklad irackých vdov či sirôt?

Posivený svedok obdivuje žalúdok novinárov aj za to, ako znášajú prepojenie covidovej a vojnovej pandémie, ktoré pravidelne predvádza dosluhujúca predsedníčka Európskej komisie. Vždy, keď prebleskne správa, že prokuratúra spochybňuje čistotu nákupu vakcín pre EÚ, rozbehne sa do Kyjeva alebo priamo z Bruselu zvestuje, čo všetko EÚ chystá pre Ukrajinu. Čo na tom, že väčšina dodávok privodí ďalšie a ďalšie obete na oboch stranách bojovej línie…! Novinárom sa hnusí len to, čo konajú ficovci, aby sa vyhli base za korupciu. Pri horúcej kandidátke na opätovné obsadenie predsedníckej stoličky v EK médiá mlčia. A ktovie, či sa onedlho opýtajú, kto riadi stíhačky F-16 nad Ukrajinou, keď slovenským pilotom trval výcvik dva roky.

Bežná, takmer každodenná ideologická pretaktizovanosť médií sa prejavila po smrti podnikateľa Jozefa Majského. Dozvedeli sme sa, že bol mečiarovským privatizérom a okradol klientov nebankoviek. Ani slovo o tom, že sponzoroval Mečiarovo HZDS, Sociálnodemokratickú stranu Slovenska Jaroslava Volfa a Stranu občianskeho porozumenia Rudolfa Schustera. „Do strany dosadil svoju vtedajšiu partnerku, ktorá v rokoch 1998-2002 bola poslankyňou NR SR.“ (sk.m.wikipedia.org.) V redakčných „nekrológoch“ rozhodne nemalo chýbať, že spolufinancoval rozbeh protimečiarovského rádia TWIST.

Isteže, je vecou novinárov, či celkom rezignujú na profesijnú modrú krv a uspokoja sa s úlohou nástenkárov, aby udržiavali a posilňovali bojového ducha „svojich“ strán. Medzi nami, v čom bola verejnoprávna RTVdvojbodka iná, keď je okolo nej toľko kriku?

Navyše, keď ani jej redaktori nevedia, že na Slovensku nemáme volby ani politickú lavicu, ale voľby a politickú ľavicu…

(Celkovo 544 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Ja som s tým aj zmierený, aj nezmierený. Zmierený preto, lebo viem, že vždy tak bolo, aj ten Najspravodlivejší mal Judáša i Piláta. Nepoznám tiež živého tvora či rastlinu, ktorá by nemala parazita, škodcu. Toto už teda vieme. Ak chceme, tak si to pripomeňme, zopakujme. Nemôže to však končiť zmierením. Veľmi pekne to napísala zosnulá poetka K. Hudecová:“Veru, sestry,bratia, takto je to s nami. Boh nás neopúšťa, no čiňme sa aj my.“ Prosme ho však, aby nám do kapsičky každého z nás prisypal štipku statočnosti. Voľakedajšej statočnosti tých, zásluhou ktorých sme tu!.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter