Festival falošnosti 2024  

Z parlamentných lavíc sa zrazu valí toľko slušnosti, vzájomnej úcty a priam štátnickosti, až sa posivenému svedkovi žiada zakričať ako zo sna: Opozícia, kde si? Koalícia, kde si? O to hlasnejšie, že zákopy medzi nimi pomáhala hĺbiť aj nadstranícka prezidentka. Napríklad, keď pred vymenovaním akože úradníckej vlády postupne prijímala lídrov parlamentných strán, líder najsilnejšej opozičnej strany Smer-SD medzi nimi nebol. „Dôvody, pre ktoré prezidentka na stretnutie nepozvala Roberta Fica, nájdete vo všetkých jeho verejných vystúpeniach z posledných dní a tiež vo včerajšom statuse prezidentky na sociálnych sieťach“ (ta3, 10. 5. 2023), zaznelo oficiálne z Grasalkovičovho paláca. Citlivo vnímajúca prezidentka a jej radcovia dosiaľ nepochopili, že dialóg slúži na obrusovanie názorových rozdielov. Jednotné hrkútajúce duo patrí skôr na zábavnú scénu ako populárna dvojica Iveta Simonová – Milan Chladil. Žiada sa však doložiť, že Chladila na politickej scéne pohotovo a vynikajúco zimitoval Richard Sulík. „Za tie jeho (Ficove – pozn. aut.) vyjadrenia by som ho tiež nepozval.“ (Tamtiež.) Keď prezidentka v uplynulých dňoch pozývala lídrov parlamentných strán k okrúhlemu stolu, Ficovu neprítomnosť by už vysvetľovať nemusela. Postaral sa o to niekto iný…

Posivenému svedkovi čosi nahovára, že barikády medzi koaličnými a opozičnými stranami porastú. Inak by sme pri oslavách výročia Novembra 89 museli priznať, že kapitalizmus za 35 rokov nedokázal dobudovať diaľnicu či nemocnicu Rázsochy. Jeho zlyhanie si musia odskákať doterajšie vlády. Isteže, pred kamerami a mikrofónmi, aby sa dav nasýtil a kapitalizmus ostal celý. Terajšie volanie po politike s ľudskou tvárou a jej prísľuby od politikov i médií sotva možno prirovnať k dubčekovskému obratu z roku 1968. Ak sa tu skutočne niečo pohlo, tak len zvedavosť, resp. závisť, ako tragédia v Handlovej navŕši volebné preferencie Smeru-SD.

Aby do prieskumov dačo kvaplo aj opozícii a prezidentke, spustili novú pesničku. Akoby toho cynizmu nebolo dosť, dozvedeli sme, že zodpovednosť za upokojenie Slovenska ponesie terč handlovskej streľby. „Ficov prvý prejav bude kľúčový.“ (Pravda.sk, 22. 5. 2024) Klesne na úroveň slovenskej obdoby venezuelského Juana Guiadóa na amerických nitkách? „Toto vám nedarujem!“ A to Ivan Korčok iba prehral zápas o Grasalkovičov palác.

(Celkovo 497 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter