Ako nám Kollár nastavil zrkadlo  

Ako ľahko sme mohli prísť o cirkus okolo Kollárových faciek a museli sa uspokojiť so vzájomnými fackami dvoch poslankýň! Stačilo, ak by médiá, mimovládky a poslanci vyvinuli podobný tlak na odstúpenie už pri škandále s diplomovkami. Nad plagiátormi však prižmúrili oči. Ako inak, lebofico!

Zlodeji duševného vlastníctva neprekážali ani prezidentke. S Igorom Matovičom a Borisom Kollárom dokonca konzultovala zloženie úradníckej vlády. Prísne hodnotové kritériá spôsobili, že na zoznam pozvaných sa nedostali ficovci, kotlebovci ani poslední mohykáni kiskovcov. Kto by si pri zostavovaní zoznamu spomenul na Kollárovu exkluzívnu dovolenku s mafiánmi; večná je len Ficova cola. Alebo na biznis, ktorý naznačil Juraj Šeliga (Demokrati, predtým Za ľudí) po pokuse odvolať plagiátora Kollára. „Koaličným partnerom pohrozil, že odíde z koalície.“ (startitup.sk, 7. 7. 2020) Za jeho odchod z funkcie z prítomných 76 poslancov boli iba piati. SaS a Za ľudí nehlasovali. Posiveného svedka preto prekvapilo vyhlásenie bývalej členky Za ľudí a súčasnej volebnej líderky Demokratov Andrey Letanovskej: „Musí odísť z politiky!“ (Pravda.sk, 28. 6. 2023) Z kandidátky Sulíkových liberálov sa ozval konzervatívec a známy parlamentný bitkár Alojz Hlina: „Podľa mňa je máločo nechutnejšie, ako Kollár s jeho životným príbehom.“ (hlavnydennik.sk, 28. 6. 2023) Keď Robert Fico (Smer SD) spochybnil nomináciu Borisa Kollára na predsedu Národnej rady, Jana Bittó Cigániková (SaS) – jedna z terajších bojovníčok proti násilníkovi na čele parlamentu – mu to vrátila s úrokom. „Radšej mať fotku s mafiánmi, ako mafiánom byť.“ (tvnoviny.sk, 20. 3. 2020) Takmer po štyroch rokoch sa zobudili aj strážcovia demokracie. „Boris Kollár sa nikdy nemal stať predsedom Národnej rady. Spoločné fotky s predstaviteľmi podsvetia a bujarý rodinný život ho vopred diskvalifikovali na druhú najvyššiu funkciu v štáte.“ (Pravda.sk, 28. 6. 2023) Už len doložme, že pred 12 rokmi preplieskaná milenka v roku 2022 porodila Kollárovi ďalšieho synčeka a bola „jednou z tých, ktoré sa o Kollára starali v nemocnici po jeho autonehode“. (cas.sk, 20. 7. 2022)

Keď odsudzujeme Kollára za facky partnerke, rovnako by sme mali odsúdiť aj toho, kto ju z úzadia pretŕča pred kamerami. S jasným zámerom: jednou ranou zasiahnuť dve strany, napríklad pádom Kollára zúžiť Ficovi koaličný potenciál. Kollár síce povedal Smeru nie, ale nebola by to prvá vlastná červená čiara, ktorú by prekročil. Isteže, vždy len v záujme ľudu… Ak sa strana Sme rodina dostane do parlamentu napriek tomu, že „sa ozvali aj ženské organizácie či mimovládky, ktoré sa venujú ľudským právam“ (ta3.com, 26. 6. 2023), naozaj dá prednosť opozičným laviciam? Navyše odvrhnutá bývalými koaličnými partnermi.

Kollárove facky sa však dali využiť aj hneď a „progresívnejšie“, čo isto potešilo pani prezidentku. „SaS chce na schôdzi o odvolaní Kollára apelovať na prijatie Istanbulského dohovoru. Napriek tomu, že bol podpísaný na vládnej úrovni, ratifikačný proces nebol doteraz dokončený.“ (standard.sk, 27. 6. 2023) A nie je to ich jediný prínos. Fackami zmobilizovaní strážcovia demokracie nás pohotovo varovali, že „zo 150. miesta (na kandidátke Smeru – pozn. aut.) bude kandidovať bývalý člen komunistov!“ (spravy.pravda.sk, 29. 6. 2023) Hoci posivený svedok sa domnieval, že po českých prezidentských voľbách komunistická minulosť už nebude kádrovým zatratením. Tridsaťtriročnému Arturovi Bekmatovovi zrejme navyše priťažilo, že „bol prispievateľom konšpiračného časopisu Zem a vek“. (TA3, flešky, 29. 6. 2023) Akoby médiá chceli prehlušiť, čo sa pred ich očami vykľúvalo a vykľulo z bývalej vládnej koalície s tzv. protikorupčným étosom.

Donášači všetkých redakcií, spojte sa!

(Celkovo 443 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter