Majú voľby ešte význam?!

V relácii Téma dňa (20. 6. 2023) mnou otriasol jej názov. Prezidentka to „s nami“ vzdala. Preboha, čo to teraz s nami bude!? Ako máme ďalej žiť?! Ona bola taká dobrá a pekná a my sme si ju nevážili. Ja patrím tiež do tej skupiny oplanov, čo sa nezúčastnili druhého SNP, ani som sa nedal očkovať, hrôza. Možno ešte nie je neskoro. Zorganizujme Púť pokánia pred Prezidentský palác a poprosme ju, aby to nevzdávala. My sa polepšíme. Budeme sa chodiť očkovať každý deň, až do minutia všetkých zásob protikovidových vakcín. Ja sa možno, vzhľadom na môj vek, dám očkovať aj dvakrát denne, aby som to do smrti stihol. Chcem predsa zomrieť zdravý. Zároveň vyzvime parlament, aby ju vymenoval do funkcie prezidentky doživotne. Tým odpadnú ďalšie špinavé predvolebné kampane.

Tento text sa môže javiť niekomu drzý a trúfalý. No už sa neviem miernejšie vyjadriť. Sme s manželkou dôchodcovia. Nejdem si sťažovať na výšku dôchodku, sú na tom ľudia oveľa horšie. No lieky nehoráznym tempom zdražujú a miznú z lekární. Kto na tom bohatne, kto bude za to postihnutý? Keď bol deň narcisov a mladí nadšenci štrngali so škatuľkami a vyberali na chorých na rakovinu, išiel som práve z lekárne, kde som platil 80 eur za lieky a deň predtým manželka 70 eur. Mladí na mňa pozerali div nie s opovrhnutím, keď som odmietol prispieť. Asi som im mal ukázať účet za lieky. Už vyše mesiaca nemám potrebný liek a na zdraví to už cítim. Môžem ho dostať v Rakúsku, predražený. Zároveň mi zdravie ani nedovolí cestovať. V TV a rozhlase počúvam nariekať našich politikov, ako sme dôchodcovia na tom zle. Že si nevieme už vybrať, či si kúpiť lieky (ktoré nám pred voľbami sľubovali zadarmo), alebo jedlo. Tento problém už je vyriešený. Lieky nebudú a my budeme zomierať ako-tak najedení.

Ilustrácia: Ľubomír Kotrha

(Celkovo 320 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Jedna odpoveď

  1. Bolo by ešte lepšie, keby popri Čaputovej (trochu naivnej a neznalej, fungujúcej skôr ako prezidentský maskot než vážny mysliteľ) aj mainstream média to s nami občanmi „vzdali“, a oslobodili nás od seba. To by urobili najlepšie, čo môžu urobiť. Samozrejme, že sa to (reálne nikdy) nestane (!). Je dosť všeobecne známe: Ľudia (občania) sa nemusia zaujímať o politiku, ale politika sa vždy bude zaujímať o ľudí (občanov). Vie sa, že prečo (prostá pravda): sú to voliči a daňoví poplatníci (dodávajú štátu a každej vláde peniaze z daní). Nový náhradník a možný kandidát na prezidenta SR Ivan Korčok už má iste (pridelené) financie na kampaň. Náhody neexistujú. Alebo že by len tak?!? Všetko sa deje len tak?!? Prejavuje sa tak, že je dosť „militantný“, má dosť výrazné (asertívne) pochopenie pre hranie sa na „vojakov“. Možno by však Slovensku viac pomohlo, keby do hry vstúpil iný kandidát so schopnosťou racionálneho obchodno-ekonomického myslenia. V súčasnosti Slovensko a Európa (vôbec) nepotrebujete vojakov, ale štátnikov – mierotvorcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter