Akého prezidenta si zaslúži Slovensko?

Po oficiálnom oznámení Zuzany Čaputovej, že nepredstúpi pred občanov a nedá odpočet svojho prezidentovania, aby jej následne voliči povedali, ako boli (ne)spokojní s jej prácou, sa len potvrdzuje nešvár súčasnej politiky na Slovensku. Pred voľbami nasľubovať, potom to nesplniť, a keď prídu voľby, tak sa zbaviť akejkoľvek zodpovednosti. Od Hegera cez Remišovú až po Kolíkovú by sme mohli sledovať stopu odhadzovania politických dresov. Tie čisté a navoňané z februára 2020 už dávno získali nepríjemný zápach, a tak sa ich treba zbaviť. Niektorí ekvilibristi to dokonca za jedno volebné obdobie dokázali i viackrát – však, pán Budaj…

Ilustrácia: Ľubomír Kotrha

Vráťme sa ale k pani prezidentke, ktorá sa po júni 2024 stane už len rezidentkou prezidentských výhod. Oficiálna kancelária, služobné auto, ochranka a slušný plat. A žiadna zodpovednosť, lebo tým, že nejde obhajovať svoj mandát (ako to urobil napríklad Ivan Gašparovič), sa zbavila akýchkoľvek tlakov. Hoci pravdupovediac, ona tie skutočné mediálne tlaky nezažívala takmer vôbec. Keby bola vystavená médiám a ich posmeškom i atakom, ako práve spomínaný Ivan Gašparovič, až vtedy by mohla hovoriť o tom, že sa cíti nekomfortne.

Viem, že rok je ešte dlhá doba, ale otázku, akého prezidenta si Slovensko zaslúži, by sme si mali položiť hneď a teraz. Niet načo čakať, niet prečo otáľať. Chápem, že politické strany sa sústreďujú na predvolebný ring do parlamentu. Ale tie tri mesiace a jeden týždeň prejdú šialene rýchlo a potom, prvého októbra, tu bude táto otázka oveľa naliehavejšou. A ak dovtedy my, čiže voliči, nebudeme mať jasno v tom, čo (nesvojprávnu bábku, osobu neobhajujúcu národnoštátne záujmy) a koho (po Kiskovi a Čaputovej sa práve Mistrík a Korčok tvária ako ich potenciálni nástupcovia) nechceme, čo sú pre nás červené čiary (obmedzovanie ľudských práv počas covidu, infantilnú propagandu o vakcíne, ktorá je vraj slobodou) a čoho by sme sa už nechceli dožiť (referendum v koši, mlčanie pri pošliapavaní Ústavy SR), tak potom si zaslúžime ozaj len ďalšiu (p)rezidentku alebo (p)rezidenta.

(Celkovo 270 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter