Donald Trump 5. septembra 2025 podpísať dekrét, ktorým premenúva ministerstvo obrany na ministerstvo vojny! To vraj „symbolizuje americké víťazstvá a americkú silu“.
Skutočne je to symbolika USA, ktoré viedli od druhej svetovej vojny viac ako 51 krvavých vojen, v ktorých šírili svoju „demokraciu“. USA nanucovali krajinám po celom svete svoj spôsob života, mečom a krvou presadzovali svoje mocenské, vojenské a ekonomické záujmy. Pravda, ak sa pozrieme na konkrétne štáty, v ktorých USA vyvolali vojnové konflikty, tak takmer vždy išlo o nerastné bohatstvo, najmä ropu a v neposlednom rade o biznis, o obrovské zisky amerických zbrojárskych firiem. Demokracia a utrpenie občanov USA nikdy nezaujímali. USA sú tak už desaťročia najväčším svetovým agresorom, no len teraz sa k tomu premenovaním ministerstva obrany na ministerstvo vojny aj oficiálne prihlásili a priznali.
Súčasný názov platí viac ako 70 rokov, no podľa Trumpa je príliš „wokey“. Ministerstvo vojny „…vysiela správu o víťazstve. Je to oveľa vhodnejší názov vzhľadom na to, kde sa svet práve nachádza.“ Zmenou názvu ide o „obnovenie bojového ducha s dôrazom na „maximálnu smrteľnosť, nie miernu zákonnosť“ a „násilný efekt, nie politickú korektnosť“. Smutné, až tragické konštatovania pre svetový mier.
Krajiny, ktoré by tiež mali mať ministerstvo vojny
Okrem USA by ministerstvo vojny mali mať aj Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko a v posledných troch rokoch i Poľsko a Česká republika, Kanada i Švédsko vrátane všetkých štátov tzv. koalície ochotných. Tieto štáty spolu s EÚ chcú vynaložiť 800 miliárd eur na zbrane, a to nielen na svoju obranu, ale najmä na vojenskú pomoc Ukrajine. Navyše, NATO presadzuje záväzok členských krajín vynakladať až 5 % HDP na zbrojenie, oproti súčasným 2 %, ktoré majú viaceré štáty problém naplniť. Všetko je to zamerané proti Rusku, a tak sa len potvrdzuje, že vojna na Ukrajine je vojnou medzi USA, NATO a západnými štátmi proti Rusku a prostredníctvom Ukrajiny, ktorá krváca. Zbrane vyrobia v USA a zaplatia to celé štáty EÚ. Tým sa dosiahne strategický cieľ Donalda Trumpa, a to oslabenie Ruska i samotnej Európy, ktorá stratí konkurencieschopnosť a ktorej občania, vrátane Slovenska, budú strádať.
USA, NATO a najnovšie i EÚ sú tak reálnou hrozbou pre svetový mier!
(Status na FB 7. septembra 2025)
Jedna odpoveď
Ide z toho hrôza ! Ako budú žiť naše deti, naše pokolenie ?!