Prezident Bill Clinton podpísal zákon, ktorý aspoň čiastočne umožní odhaliť zdroje financovania volebných kampaní a ktorý vnesie do určitej miery viac svetla do atmosféry politického zápasu. Súvislosť s tým, že to spravil až na sklonku svojej politickej kariéry, je určite čisto náhodná.
Na otázky novinárov ohľadom pobytu Ivana Lexu odpovedal Ján Cuper podráždene, že sa nemusia báť, že on existuje a je živý. Pán poslanec by mal pochopiť, že sa jednoducho o Ivana Lexu bojíme, či ho náhodou už niekto niekam neuniesol.
Smer Róberta Fica plánuje byť po najbližších voľbách treťou najsilnejšou politickou silou a vstúpiť do vlády. No neviem, ale uspokojenie sa iba s bronzovou medailou je u takého ambiciózneho politika akési podozrivé.
Parlament zbavil exriaditeľa tajnej služby Ivana Lexu pri dvoch nových skutkoch poslaneckej imunity. Teda takto narušiť celý imunitný systém už i tak dosť chorľavého poslanca, je zo strany jeho kolegov skutočne necitlivé.
Na základe štúdie, ktorú spracovala Svetová banka a americká agentúra USAID, vláda už vraj vie, čo si myslíme o korupcii. Či využijú tieto inštitúcie aj na to, aby zistili, čo si myslíme o slovenskej vláde, zatiaľ nie je známe.
Zo správy expertnej komisie vyplynulo, že postup pri operácii prezidenta republiky nebol najvhodnejší a jeho ošetrovanie malo viacero vecných i formálnych nedostatkov. Inými slovami povedané: napriek úsiliu lekárov bola liečba úspešná.
Minister zahraničných vecí Eduard Kukan oznámil, že Brigita Schmögnerová sa 7. apríla zúčastnila na neúspešnom konkurze na post výkonnej riaditeľky Európskej hospodárskej komisie, čím ju podľa médií nediplomaticky zhodil. Zrejme aj pre diplomatov bude platiť: „Komu nie je zhora dané, s funkciou to nekúpi.“
Minister zdravotníctva Tibor Šagát vyvodil politické dôsledky z nezvládnutej liečby prezidenta Rudolfa Schustera a odstúpil zo svojej funkcie. Tento rozruch okolo prezidentovej choroby mu takto paradoxne umožnil vcelku elegantný a priateľský odchod zo svojej dlhodobo roztrasenej stoličky.
Odstúpenie Tibora Šagáta slovenský premiér vysoko ocenil, pretože vraj týmto svojím krokom urobil pre slovenskú politickú kultúru veľa. To je síce pekné, ale podľa mňa sa mal viac snažiť urobiť aspoň niečo pre slovenské zdravotníctvo.
Na otázku, či novozvolený predseda SDĽ Jozef Migaš má jeho dôveru, odpovedal Milan Ftáčnik, že „jednoducho rešpektuje rozhodnutie delegátov zjazdu“. Vyzerá to však skôr tak, že rešpektuje akurát rozhodnutie tých „svojich“ delegátov.
Staronový podpredseda SDĽ Milan Ftáčnik po zjazde vyhlásil, že nevidí dôvod na odchod Brigity Schmögnerovej z vládneho kabinetu a že v prípade jej rozhodnutia odísť ju bude presviedčať, aby svoj odchod veľmi dobre zvážila. Myslím, že presviedčať ju chvíľu síce môže, avšak slobodná vôľa každého človeka by mala byť nad všetkým.