Slovenské právne a politické absurdity

To, čo sa deje v súčasnosti na Slovensku, nemá obdobu v jeho doterajšej histórii, ani nikde inde vo vyspelom svete. Vláda od svojho nástupu flagrantne porušuje Ústavu a zákony SR, svojvoľne ich mení na svoj pokrivený obraz. Napriek tomu ju nemá kto zastaviť. Toto tu nebolo ani za socializmu, ani za Mečiara, ani za Dzurindu a ani za Fica. To boli, či chceme alebo nie, štátnici opierajúci sa o odborné tímy, a nie o plagiátorov a nedovzdelancov.

Akosi sme si zvykli posudzovať a odsudzovať ostatných a na pokyn svetovládcu USA podporovať sankcie proti „zlému“ Rusku, Bielorusku či Kube. Sme dokonca ochotní v rámci totálneho podliezania Bruselu podporiť aj rezolúcie proti suverénnemu Poľsku a Maďarsku. Sami sa však do zrkadla pozrieť nechceme.

Absolútne nekompetentná Matovičovo-Hegerova vláda pošliapava základné ľudské práva a slobody, hrubým spôsobom okliešťuje demokraciu, likviduje právny a sociálny štát a my sa prizeráme, či maximálne to komentujeme.
 

Poslanci koalície degradujú legislatívu a prekrývajú vládne prešľapy

Parlament mení Ústavu a zákony väčšinou na základe neodborných poslaneckých návrhov a neraz i v skrátenom legislatívnom konaní, ktoré formálne prejde vládou. Návrhy neprechádzajú legislatívnym procesom, odborným pripomienkovaním, ani tripartitou. Poslanci pomáhajú vláde prekryť jej neschopnosť predkladaním rozporuplných, až nezmyselných zákonov, ktoré odpútavajú pozornosť verejnosti od vážnych spoločenských problémov. Takými boli šesťkrát opakovaný návrh zákona o sprísnení či dokonca zákaze interrupcií predkladaný náboženskými fanatikmi, alebo protikomunistické zákony o pamätníkoch a názvoch ulíc, či o odobratí benefitov v podobe zníženia dôchodkov príslušníkom ŠtB, ale i poslancom FZ a členom ÚV KSČ, ktoré pre zmenu predkladali poslanci s „krvavými očami“. Ešte vážnejšia je napríklad novela zákona o štátnej službe z dielne vládnych „obyčajných ľudí“, ktorá umožní politické čistky v štátnej správe. Amaterizmus súčasných poslancov koalície prekonáva všetky hranice pri svojvoľnom ohýbaní legislatívnych pravidiel a pri prijímaní často diskutabilných a kontroverzných zákonov.

Národná rada SR takto schválila dokonca novelu Ústavy, podľa ktorej už Ústavný súd nemôže posudzovať ústavnosť ústavných zákonov. Schválili i zrušenie dôchodkového stropu, obedov zadarmo, znížili 13. dôchodok, okliešťujú minimálnu mzdu a zavádzajú možnosť výpovede 65-ročným dôchodcom. Výpočet protiľudových zákonov by bol veľmi dlhý a tak stačí konštatovať, že vládna klika ide proti demokracii, právnemu štátu, ide proti občanom Slovenska.
 

Absurdné rozhodnutie Ústavného súdu nie len o referende

Na Slovensku sa už konali, ako je všeobecne známe, dve referendá s rovnakou, či veľmi podobnou otázkou a Národná rada rokovala a rozhodla už trikrát o skrátení volebného obdobia a predčasných parlamentných voľbách. Napriek tomu Ústavný súd v rozpore s ústavným právom a politickými zvyklosťami  rozhodol o protiústavnosti referenda a zmaril možnosť skrátiť volebné obdobie v podstate akýmkoľvek spôsobom. Ústavný súd sa tak stal poslušným vykladačom práva podľa želania pani prezidentky, súčasnej vlády a jej koalície. Nerešpektoval vôľu 585 tisíc občanov, korí požadovali vyhlásenie referenda, ani viac ako 83-percentnú nedôveru voličov vládnych strán. To by malo samé v demokratickom štáte viesť k demisii vlády a k predčasným voľbám. Ústavný súd sa tak stal štátom v štáte, svojvoľne sa povýšil nad Ústavu SR a Národnú radu SR, čo je mimoriadne nebezpečné a nezlučiteľné s právnym a demokratickým zriadením.

Vyjadril to i Eduard Chmelár, keď vo svojom príspevku hovorí: „Rozhodnutie Ústavného súdu je prelomové a bude mať oveľa ďalekosiahlejšie následky, ako väčšina tušila. Z odôvodnenia vyplýva, že nielen referendum, ale aj jednorazové skracovanie volebného obdobia formou ústavného zákona, nie je podľa Ústavného súdu SR v súlade s Ústavou Slovenskej republiky.“ Ústavný súd tak občanom odkázal, že na demokraciu a svoje práva môžu zabudnúť minimálne do najbližších volieb.

Koaličným stranám to, pravdaže, vyhovuje a tie opozičné sa hrajú každá na svojom piesočku. Namiesto toho, aby sa spojili pri záchrane posledných zvyškov demokracie, delia sa na parlamentné, na sociálno-demokratické a tie pravicové či až fašistické. Podceňujú a nemajú záujem o menšie mimoparlamentné strany a tak ťahúňom protivládnych demonštrácií je extrémistická pravica, kotlebovci a mazurekovci. Veľká väčšina občanov tak stojí bokom, veď kto by bol rád spájaný s extrémizmom.
 

Vláda ignoruje občanov a sabotuje Ústavný súd

Až do krajnej absurdnosti zašla vláda, keď ignorovala a sabotovala rozhodnutie Ústavného súdu o pozastavení vyhlášky o režime na hraniciach. Namiesto návratu krajiny k pôvodnej vyhláške a deleniu krajín podľa ich sfarbenia, arogantne sa rozhodla zrušiť vyhlášku, ktorú Ústavný súd pozastavil, a vydať úplne novú, ešte prísnejšiu a tvrdšiu. Vláda tak napľula do tváre nie len občanom, ale teraz i Ústavnému súdu. Za tým všetkým sú ministri Kolíková, Mikulec a Lengvarský, ktorí bezhlavo a silou presadzujú protidemokratické zákony a nariadenia šikanujúce občanov.

Svojimi nezmyselnými opatreniami vláda výrazne obmedzuje slobodný pohyb osôb v rámci Schengenu, ekonomicky likviduje cestovný ruch na Slovensku, výrazne sťažuje dokonca i návštevu rodín v prihraničných oblastiach Moravy, Maďarska, Rakúska. To už nie je ochrana proti epidémii, to sú až šialené opatrenia vlády voči vlastným občanom. Celé Slovensko je zelené, ale opatrenia a obmedzovanie a až buzerácia ľudí je stále tvrdšia. Poliaci, Česi, Maďari i Rakúšania len krútia hlavami a zarábajú na náš úkor. Vláde to však nevadí, hlavne že sa donútením občanov k očkovaniu minú spriaznenými firmami nakúpené vakcíny.

Vládou proklamovaná dobrovoľnosť očkovania je len fiktívna. Pravdou je, že vláda silou a nátlakom núti ľudí k očkovaniu. Všetkými prostriedkami vydiera a obmedzuje a teraz už i korumpuje nezaočkovaných, vyvoláva až živočíšnu nenávisť jedných proti druhým.

Občanom zahnaným do kúta, poníženým a okradnutým, nezostáva nič iné, len skončiť s korektnosťou. Nezostáva im nič iné, len hovoriť rečou, ktorej títo papaláši rozumejú. Konanie vládnych extrémistov Matoviča, Kolíkovej, Naďa, Mikulca či Hegera a Lengvarského, ktorým kryje chrbát pani prezidentka Čaputová, pripomína tú najtvrdšiu diktatúru a totalitu.

Členovia vlády nie sú ochotní rešpektovať Ústavu, zabraňujú referendu, obmedzujú slobody občanov, vydierajú a korumpujú ľudí a potom sa čudujú, že rastie napätie, nevraživosť medzi ľuďmi a stupňuje sa občiansky odpor. Ak nefunguje demokratický štát, potom nastupuje anarchia a to je výsledok tejto, žiaľ, „našej“, nekompetentnej vlády. Napriek tomu sa vláda ničoho neobáva, veď ako zvykne hovoriť minister Jaroslav Naď, ľudia /opice/ nám nebudú rozkazovať a opatrenia so zákazom vychádzania prijmeme vtedy, kedy budeme potrebovať. Môžeme tak očakávať tretiu vlnu pandémie, nie však kvôli rozšíreniu covidu, ale v prípade keď sa bude cítiť vláda ohrozená. A to bude čoskoro.

Treba však v tejto súvislosti pripomenúť, že tieto problémy nie sú zapríčinené len touto vládu, sú totiž v DNA kapitalistického systému. Preto ak niečo chceme skutočne zmeniť, tak treba vymeniť nielen vládu, ale pracovať na zmene systému, ktorý umožňuje zbedačovať a obmedzovať ľudí.

Tvrdenie „moc pochádza z ľudu“ je už len prázdnou frázou a dnes na Slovensku platí v podobe „všetka moc pochádza od Matoviča“. Dnes už aj Ústavný súd je pod priamym  politickým vplyvom prezidentky Čaputovej a „našej“ proamerickej vlády.
 

Aby som to zhrnul

Vláda nezvláda riadenie spoločnosti a deštrukcia právneho štátu je takmer zavŕšená. Sloboda a demokracia pošliapaná, právo i spravodlivosť mŕtve.

Nič s tým však podľa Ústavného sudu a vlády SR do roku 2024 nemôžeme robiť, to je totiž tá pravá kapitalistická demokracia.

(Celkovo 4 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter