Módna prehliadka končí! Treba riadiť štát…

I takto jednoducho by sa mohlo glosovať valentínske prebudenie prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej zo zimného spánku s jej ružovými snami. Do paláca sa za ňou vybrali už aj zúfalí vedci, epidemiológovia či matematici, ktorých poradenstvo nenašlo u trnavského Borata sluchu. V boji s koronou absolútne zlyhali všetci zodpovední vo vláde aj v parlamente. Súčasný vládny režim v Slovenskej republike doviedol našu vlasť na vrchol celosvetovej strechy pandemickej úmrtnosti. Po vyše 11 miliónoch použitých predražených testov eviduje Slovensko 6 168 mŕtvych, 3 632 aktuálne hospitalizovaných s potvrdením na Covid-19. Pozitívnych občanov odhalených PCR metódou je 282 864, po prešpáraní nosa antigénovými tyčinkami štatistika uvádza 243 918 ľudí. A čierne numerá rastú… Lebo kým drvivá väčšina z nás občanov rešpektovala prísne protiústavné obmedzenia, nechali sme si ukradnúť slobodu, opakovane sme dovolili vŕtať tyčinkou v nose každý týždeň, vláda nechala odlietať do exotiky plné lietadlá Slovákov. Vraj „dovolenkovať“. Polovica z nich sa vracala nakazených. Za pendlerov označil krízový štáb iba tých pár stoviek občanov SR, ktorí sa denno-denne presúvajú z prihraničných obcí v Rakúsku, Maďarsku, v Poľsku či v Českej republike, no „pendlerov“ z Prešova, Humenného, Rimavskej Soboty, z Dolného Kubína do Banskej Bystrice či do Bratislavy tak neoznačila a z hry úplne vynechala. Nehovoriac o tisíckach cudzokrajných kamiónistov, vystupujúcich a nastupujúcich na parkoviskách, na čerpačkách pohonných hmôt, pri nákladných rampách fabrík a supermarketov. Tých chýb a zlých rozhodnutí amatérov držiacich naše osudy vo svojich pazúroch by sme narátali desiatky až stovky. Rezort zdravotníctva pred tromi týždňami rozhodol, že liek ivermectin sa môže pol roka na Slovensku používať na liečenie covidovej pliagy. Podľa lekára i analytika Juraja Mesíka je veľkým zlyhaním tejto vlády, že stále nie je k dispozícií pacientom, ktorí by ho chceli užiť. Bezprecedentná historická tragédia, do ktorej Matovičova vláda priviedla Slovensko a jeho občanov je výsledkom obludnej nekompetentnosti vlády a hlbokej korupcie.“ Tvrdí, že niektorí poradcovia vlády sú na výplatnej páske farma firiem, ktoré „tlačia“ neúčinný liek na koronu.

Pani prezidentka síce nerada, no musela z móla dole a vyzvala Matoviča (ktorého ona sama menovala za premiéra) i jeho ministra Krajčího k zváženiu politickej zodpovednosti. Matematik Richard Kollár v Grasalkovičovom paláci povedal, že Slovensko sa ocitlo v „dátovom pekle“! Nahlas priznal, že nemajú žiadne pravdivé a už vôbec nie presné či relevantné dáta, aby ich mohli analyzovať a navrhovať účinné riešenia.

matokozmo843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Za mojich mladých zväzáckych čias bolo jedným z hesiel letných brigád: „Ani zrno nazmar!“ Dnešní veršotepci umne kreujú heslá o vakcinácii. Šéf RTVS Jaro Rezník už má vraj pripravené až dve kampane, no nevie, ktorú spustiť, lebo ministerka Natália Milanová (OĽaNO) ešte nedala inštrukcie… Pritom z Hviezdoslavovho námestia od ambasády USA po budovu ministerstva kultúry je to len na skok. Presnejšie 2 000 krokov. Kedysi dávno stačilo na spochybnenie režimu presne toľko slov. Je zrejmé, z ktorého centra vybiehajú poslovia na všetky sveta strany. Starému kontinentu sa vracia naspäť sankčný bumerang.

Najskôr sa Európska únia ako celok (a niektoré štáty ešte zvlášť nenávistne i nediplomaticky) ukojili na protiruských sankciách. Štartovali 17. marca 2014 kvôli Krymu, potom v roku 2016 po páde malajzijského lietadla, do tretice v roku 2020 ešte aj kvôli otrave Navaľného… A odrazu sa teraz v roku 2021 čudujú, že v boji proti ochoreniu Covid-19 nepožiadalo Rusko Európsku liekovú agentúru o registráciu svojej vakcíny Sputnik V. A prečo aj prečo? Veď Ursula von der Leyenová sa bez rozmyslu, okázalo a exhibujúc pred celosvetovým mediálnym mainstreamom ako nudistka na dunajskej pláži, vrhla do náručia americkým gigantom BioNTech-Pfizer a Moderna. Miliardové kontrakty vzápätí podpísala aj s britsko-švédskou farma firmou AstraZeneca. Lebo aj tá je zavesená nitkami na prstoch amerického miliardára Billa Gatesa. Bruselskí úradníci a mediálni tajtrlíci /vrátane slovenských/ boli nadšení, napriek tomu, že v inkriminovanom období „upečenia biznisu desaťročia“ nemali tieto vakcíny ukončené klinické skúšky. Ako je možné, že tak bleskovo dostali rodný aj krstný list? To sa zrejme dozvedia až naši vnuci. Vtedy, keď raz bude Interpol zatýkať podozrivých z korupcie v epidemickej korupčnej schéme. A nebude vôbec podstatné, či akcia kukláčov ponesie názov „Hnev boží“ alebo „Paulínka“… Aj cena za „leasing obyvateľstva“ jednej celej krajiny raz vypláva na hladinu ako mastné oko v guľáši… Čoraz otvorenejšie sa hovorí a už aj píše, že Igor Matovič spolu s ministrom zdravotníctva Markom Krajčím (obaja OĽaNO) vytvorili celoplošným testovaním slovenského obyvateľstva antigénové laboratórium, ktoré by im isto závidel aj vojnový zločinec Jozef Mengele. Súčasný režim zmenil Slovákov na pokusné biele myši. Divadelné kreácie NAKA so zatýkaním policajných špičiek, sudcov, prokurátorov a niekoľkých smeráckych politikov i podnikateľov, reforma súdnictva i akože konkurz s voľbou vrchných inkvizítorov našich prokuratúr, boli iba majstrovskými ťahmi mužov v tieni na odvedenie pozornosti. Zbieranie podpisov na referendum o skrátenie volebného obdobia súčasnej vládnej kamarily, ktorá sa už do učebníc celkom isto dostane, rovnako aj volanie po ustanovení úradníckej vlády do uskutočnenia predčasných volieb v Slovenskej republike, sú relevantnými a potrebnými požiadavkami dnešnej politiky. I možnosťou riešenia. Matovič vedcov aj svojich poradcov v krízovom štábe ignoruje. Prezidentka Čaputová by ich mala nielen vypočuť. Koniec koncov, z Hviezdoslavovho námestia do bývalého Pionierskeho paláca je to stále len 4 000 krokov. Dáta, sumy a čísla, to je to, čo sa ráta… O zdravie obyvateľstva išlo a ide tejto vládnej luze až v poslednom rade. Ozaj, počuli ste už najnovší vtip letiaci Slovenskom, ako prišla smrtka a zaklopala na dvere…? Preto sa u nás vo februári 2021 nezačalo sčítanie, ale v skutočnosti ODČÍTANIE OBYVATEĽSTVA.

(Celkovo 9 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter