Chorá vláda prijíma choré opatrenia

Dalo by sa to úvodom povedať aj tvrdšie: „debilizácia“ národa a totálny chaos nielen v súvislosti s očkovaním pokračuje. Koaliční lídri šíria strach, nenávisť a rozdeľujú spoločnosť, očkovaných stavajú proti neočkovaným a opačne. Nevraživosť sa prejavuje v politike, v médiách, na pracoviskách. Chorobné výčitky až nenávisť sa šíria rýchlejšie ako mor nielen medzi priateľmi, ale už aj medzi súrodencami a dokonca medzi deťmi a rodičmi. Vláda to robí cielene, veď vystrašený, zmätený a rozoštvaný národ sa ľahko ovláda a len takýto stav umožňuje nekompetentným a morálne zdiskreditovaným vládnym i parlamentným papalášom prežiť a zostať pri korytách.

 

Najnovšia Matovičova divadelná hra – Môj covid

Tragikomickú divadelnú hru Môj covid píše sám veľký „mysliteľ“ Igor Matovič. Zatiaľ má tri dejstvá. Prvé má názov Atómová bomba celoplošného testovania. Tento jeho fenomenálny vynález spľasol ako prepichnutý balónik, herci boli znechutení a ľudia, odchádzajúc z predstavenia, pískali. Druhé dejstvo s názvom „Vaša lotéria, váš bonus“ malo za cieľ zvýšiť záujem nezaočkovaných divákov prostredníctvom očakávania veľkej výhry.  Pridal sa k tomu i očkovací bonus, a tak ste namiesto platby za vstupné dostali 90 eur za presvedčenie, či skôr za znásilnenie rodičov alebo cudzích seniorov a ich privedenie k vakcinačnej čate. Lotéria i bonus utrpeli trápne fiasko a okrem nadávok divákov pred verejnoprávnou televíziou nezaznamenali žiadny úspech. Tieto poučenia nášmu spasiteľovi nestačili, a tak doplnil tretie dejstvo s názvom „Každého možno kúpiť“, vychádzajúc zrejme z vlastných skúseností. Divák, len ten nezaočkovaný a starší ako 60 rokov, dostane nie pôvodnú poukážku na zbytočnosti, ale 200 a 300 eur s podmienkou, že vydrží do konca predstavenia. Toto dejstvo sa práve začalo, no diváci sa naň akosi nehrnú. Že by neboli všetci predajní, neveria autorovi divadelnej hry alebo ho len nemajú radi?

Keďže život nie je divadlo, tak teraz už vážne.

 

Korupcia a vydieranie nezaočkovaných

Vláda, osobitne minister či skôr premiér Matovič sa spolu s Remišovou a Sulíkom vyjadrujú o dôchodcoch, akoby boli nesvojprávni, zaostalí a hlúpi, či dokonca dementní a sú pre nich príťažou. Práve títo ľudia však majú poväčšine dostatočné vzdelanie a najmä osobnú životnú skúsenosť, aby dokázali posúdiť, čo je pre nich a ich rodiny dobré a čo nie. Nepotrebujú primitívnu vládnu propagandu na Goebbelsov spôsob.

Obmedzovanie ľudských práv a osobných slobôd, sťažovanie životných podmienok tým, čo sa zaslúžili o všetko dobré, čo na Slovensku máme, vláda kombinuje s podplácaním a kupovaním seniorov za peniaze všetkých. Stovky miliónov eur by mala vláda radšej použiť na zefektívnenie kolabujúceho zdravotníctva, čo by celkom iste prospelo všetkým.

Odmenami alebo azda skôr judášskym grošom za očkovanie delí vláda seniorov na dve kategórie. Jedných odmeňuje za slepú poslušnosť a tých „zlých“ diskriminuje. Znovu tak využíva osvedčenú politiku cukru a biča. Človeka napadne nevdojak otázka: považuje vláda občanov Slovenska za predajné prostitútky, alebo v koalícii pochopili svoj neodvratný koniec a začína sa zvolebnievať? Možno preto si kupujú budúcich voličov, hrajú sa na deda Mráza a kamuflujú svoj „sociálny“ charakter.

 

Vláda rozdáva z prázdnej špajzy a zadlžuje nás

Len podplácanie seniorov nad 60 rokov nás bude stáť stovky miliónov eur, ale spolu s ďalšími opatreniami nás táto vláda zadlží o viac ako 11 miliárd eur, ktoré budú splácať naše deti a ešte aj deti našich detí. Matovič rozdáva poslušným; školstvu nie, škrtí pomoc zdravotníkom i podnikateľom, Kollárove vleky však môžu fungovať. Pri nástupe Matovičovej vlády bola zadlženosť Slovenska 48 percent, po necelých dvoch rokoch enormne narástla a blíži sa k 65 percentám hrubého domáceho produktu. To je doslovný krach a rozvrat verejných financií.

Koalícia si nedôveruje a možno počíta s predčasnými voľbami, preto rozdáva aj to, na čo nemáme. Raz rodinám s deťmi, inokedy dôchodcom. Bolo by to pekné, keby nešlo o jednorazovú a najmä nesystémovú pomoc a keby sa hľadalo na tieto populistické darčeky aj reálne ekonomické krytie.

 

Právna a morálna absurdita povinného očkovania

Seniori sú pre vládu len niečo ako nežiaduci odpad. Vyplýva to z úvahy o povinnom očkovaní, ktoré je prejavom zúfalstva a neschopnosti vlády riadiť štát a efektívne bojovať s pandémiou. Opatrenia vedú k priamej segregácii občanov, likvidujú ľudské práva a sú priamym pokusom o nastolenie neobmedzenej diktatúry. Povinné očkovanie navrhujú  spravidla právni a politickí diletanti, neschopní riešiť súčasné vážne problémy. Títo morálni hazardéri dokonca uvažujú nad takou sankciou pre nezaočkovaných, podľa ktorej by si „neposlušní“ hradili časť nákladov spojených s liečením covidu. Akosi zabudli, že práve oni desaťročia poctivo platili zdravotné a sociálne poistenie a majú plné právo, aj podľa Ústavy SR, dostať adekvátnu zdravotnú starostlivosť.

Značná časť ľudí nad 60 rokov už postupne obmedzila svoju účasť na hromadných kultúrnych a športových aktivitách (ktoré sa prakticky aj tak dlhý čas nekonajú), mnohí žijú neraz vo veľmi malých komunitách a mnohí dokonca osamelo. To ich treba obmedzovať a povinne očkovať vakcínami, ktorým neveria?

Súdny človek si uvedomuje potrebu očkovania v prípade, ak vakcína zabráni ochoreniu na covid. Pravdou však je, že veľká časť ľudí dokonca aj po dvojnásobnom zaočkovaní covid dostala. Možno s miernejším priebehom, no napriek tomu je táto skupina schopná ochorenie šíriť. Nedokáže ani s vakcínou dostatočne chrániť seba, ba čo je horšie, nechráni ani svoje okolie!

Stále sa to točí len okolo seniorov ako o akejsi ohrozenej skupine, pritom epidemiologickí odborníci veľmi vážne a dôrazne upozorňujú, že vážnejším problémom súvisiacim s ochorením covid je veková skupina 50+, inak povedané pracujúci ľudia, pôsobiaci vo väčších či menších kolektívoch a neraz cestujúci hromadnou dopravou. Tak kto je viac ohrozený a kto môže viac šíriť toto ochorenie?

Vládni hochštapleri, inak ich totiž už nie je možné nazvať, si neuvedomujú, aký vysoký stupeň zodpovednosti za svoje zdravie majú práve seniori, spravidla so zdravým životným štýlom a schopnosťou ochrániť seba i svoje rodiny.

Ak chcú vládni pseudoodborníci sankcionovať zodpovedných ľudí, prečo si doteraz nehradia aspoň čiastočne náklady na liečbu alkoholici, narkomani, ale i fajčiari či obézni ľudia, ktorí si svoje zdravotné problémy často zavinili úplne sami? Aj oni ohrozujú svoje okolie, svoje rodiny, neraz útočia na spoluobčanov, či dokonca zdravotníkov.

 

Zvýšená zaočkovanosť seniorov nebude víťazstvo, ale porážka vlády

Povinné očkovanie sa má týkať ľudí nad 60 rokov, lebo… vláda to tak chce. Vládni predstavitelia, najmä Heger, Matovič, Remišová, Naď, Cigániková a ďalší si neuvedomujú, že títo ľudia nie sú ohrození covidom 19, ale práve deštrukčnou a nekompetentnou politikou súčasnej vlády. Sú ohrození zlou ekonomickou situáciou, výrazným zdražovaním cien potravín, elektriny, plynu a služieb, ako aj nízkymi dôchodkami bez adekvátnej valorizácie.

Zvýšenie zaočkovanosti je možné podľa mňa len preto, lebo národ je zastrašovaný, vydieraný a korumpovaný. Viacerí dôchodcovia sa pre odmenu 200 a 300 eur dajú zaočkovať, nie však v prospech svojho zdravia, ale len preto, aby aspoň týmto spôsobom získali eurá, ktoré im pomôžu prežiť. To bude veľká hanba Matovičovo-Hegerovej vlády, nie jej úspech. Ak sa teda dá v súčasnosti zaočkovať väčší počet seniorov, potom je to dôkaz katastrofálnej ekonomickej politiky vlády, úpadku životnej úrovne, rozširujúcich sa desaťtisícov dôchodcov, postihnutých chudobou. Je to však najmä dôkaz neschopnosti vlády riešiť problémy občanov a pomáhať aspoň tým odkázaným.

Prečo majú dôchodcovia dôverovať vakcínam, ktoré nezaručujú, že neochorejú na covid a ak áno, tak budú mať údajne len ľahší priebeh choroby. Ako efektívne vakcinácia chráni ľudí, keď samotní výrobcovia hovoria o približne 75 percentnej účinnosti ich vakcín? Ak by toto niekto zverejnil a očkoval by takýmito vakcínami za socializmu, pre niekoho za údajnej totality, tak by bol zavretý, až by „sčernal“.

Vakcíny vyvíjali necelý rok a odborníci ich považujú za experimentálne, lebo nevedia odhadnúť, aké budú mať dopady na zdravie zaočkovaných z dlhodobejšieho hľadiska. Odpoveď na časť otázok dal v týchto dňoch Štátny ústav na kontrolu liečiv (ŠUKL), ktorý informoval o 9 400 podozreniach na nežiaduce účinky vakcín, z toho 1 221 závažných. Áno, z počtu približne dva a pol milióna zaočkovaných je to mizivé percento, je však otázne, koľko ľudí má reálne zdravotné problémy po vakcinácii. Neviem, koho by akceptoval argument o  malom percente, keby sa to týkalo jeho alebo jeho najbližších. Najnovšie spochybňujú dopady vakcín i transfúzne stanice, ktoré aj pri nedostatku krvi robia odbery spravidla od nezaočkovaných ľudí.

Z môjho pohľadu najlepšou ochranou pred covidom a vládnou dezinformačnou očkovacou kampaňou je vypnúť všetky televízie, nečítať mainstreamové skorumpované médiá, šíriace za naše peniaze vládnu propagandu plnú účelových poloprávd a jednostrannú v prospech očkovania. Namiesto sledovania vládnych tlačoviek, resp. Matovičových cirkusových predstavení sa treba sa prejsť v prírode, čo uchráni aj psychiku a prispieva k získaniu  prirodzenej, nie umelej imunity.

 

Ešte je tu otázka, čo s covidpasmi

Vláda chce zvýšiť zaočkovanosť okrem štátnej korupcie a výhodami pre zaočkovaných aj represívnymi opatreniami polície, zvýšenou kontrolou, pokutami a prísnejšími trestami pre nezaočkovaných. Tí zjavne nemajú právo na názor, na rozhodovanie o svojom zdraví, ani na pochybnosti o necertifikovaných, dočasne a len podmienečne schválených vakcínach.

Problematické a protiprávne je i preukazovanie sa covidpasmi a inými potvrdeniami. Ústavný súd totiž odmietol sprístupniť informáciu o očkovaní sudcov. Žiadosť zamietol na základe zákona 18/2018 (o ochrane osobných údajov, pozn. red.), ktorý je zákonom vyššej právnej sily ako je Ústava SR, pretože vznikol na základe nariadenia Rady EÚ, ktorý je v zmysle článku 7 odseku 5 Ústavy SR nadradené zákonom SR.

Možno teda usudzovať, že podľa rozhodnutia ústavného súdu nemá občan žiadnu povinnosť predkladať výsledky testov, covidpasy, alebo čokoľvek iné, čo sa týka jeho zdravotného stavu. Malo by teda definitívne odzvoniť covidpasom, potvrdeniam o očkovaní a testovaní, alebo akýmkoľvek iným potvrdeniam o zdravotnom stave, ktoré by podmieňovali účasť občanov na spoločensko-ekonomickom živote.

 

Záver je jasný

Vláda sústavne obmedzuje nezaočkovaných občanov – mala by však skôr obmedziť obmedzených členov vlády a poslancov, čo by Slovensku prospelo oveľa viac, ako neraz pofidérne opatrenia, ktoré prijíma.

Vládne opatrenia proti covidu sú často nielen nezmyselné, neefektívne, ale i nelogické a nevykonateľné. Práve to konštatuje konzílium odborníkov, na ktoré sa vláda pokrytecky odvoláva. Odborníci kritizujú vládu a konštatujú, že vláda ignoruje a nerešpektuje ich návrhy, koná politicky a bez ohľadu na ich odborné stanoviská.

Postup vlády v očkovaní je hrubou aroganciou a zneužitím moci a je možný tam, kde právo a demokracia skončili, kde nastúpila diktatúra. Vláda dávno stratila dôveru a rešpekt občanov, preto si ani za 500 miliónov eur všetkých seniorov určite nekúpi. V prípade, že koalícia presadí plošné povinné očkovanie, mali by byť členovia vlády a poslanci súdení za šírenie poplašnej správy, porušovanie Ústavy SR i práv a slobôd občanov.

(Celkovo 9 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter