Je existencia NATO opodstatnená?

Ako by ste zodpovedali túto otázku: „Je to tá najsmrteľnejšia organizácia na svete?”

Ak by bolo NATO rozpustené po skončení studenej vojny, milióny mŕtvych by dnes ešte žili. To je pravda.

Všetci poznáme baróna Hastingsa Lionela Ismaya (prvého generálneho tajomníka NATO), ktorý hovorí o zmysle a účele NATO po jeho založení v roku 1949: „Udržať Sovietsky zväz mimo, Američanov vnútri a Nemcov dole.“ Jeho slová vysvetľujú niektoré veci, ale nie všetko. NATO bolo a je predovšetkým miestodržiteľom/guvernérom pre USA, kedysi v Európe, dnes celosvetovo. Oficiálne bolo poslaním NATO len chrániť Západ pred vojenskou mocnosťou, zvanou Sovietsky zväz (neskôr proti Varšavskej zmluve).

Kdežeby! NATO je americký nástroj nadvlády na utláčanie Európanov. Všetkých Európanov. A tak, ako to kedysi v Indii nezvládli Angličania sami, a preto využili Indov na utláčanie a kontrolu nad sebou, tak to robia Američania v Európe Európanom. S pomocou NATO. Žiaľ, stále to nie je celá pravda: NATO nebolo vytvorené len preto, aby utláčalo Európu, ale aby ju zničilo. Zjednotená Európa, Európa zjednotená v mieri, by ovládla svet kultúrne a ekonomicky. Za žiadnych okolností by sa to nemalo stať. Koniec koncov, Američania si túto krásnu úlohu vybrali pre seba. Svetu porozumiete až vtedy, keď dospejete k nasledujúcemu poznaniu: Konflikt medzi Východom a Západom Rusi nechceli. Konflikt medzi Východom a Západom je vynálezom Spojených štátov amerických.

Americké vrtuľníky Black Hawk vzlietajú v roku 2014 zo základe Camp Bondsteel v Kosove

Po skončení 2. svetovej vojny bola vysoká pravdepodobnosť, že v Európe budú vládnuť socialistické a komunistické vlády. V Taliansku, vo Francúzsku, v Grécku vytvorili komunisti najsilnejšie strany. Dokonca aj v Nemecku sa skutočne predpokladalo, že prvé voľby vyhrá SPD. Čomu Američania vedeli zabrániť. Adenauer so svojou „úniou“ v koalíciách vládol v rokoch 1949 až 1963 ako mimoriadne spoľahlivý americký guvernér v Nemecku. Američania nedobyli Európu, aby ju stratili v prospech socialistov a komunistov. Nezostávalo im teda nič iné, len ovplyvňovať voľby tak, aby v Európe vládli strany, ktoré sa im páčili.

Za týmto účelom založili tajnú armádu Gladio, teroristickú organizáciu, ktorá páchala zločiny, vraždy a „neúmyselné“ zabitia, a z týchto činov potom obvinili predovšetkým komunistov. Až 24. októbra 1990 sa existencia Gladia dostala na verejnosť, keď taliansky premiér Giulio Andreotti odhalil tajomstvo v parlamente a odhalil, že Gladio vykonávalo vraždy, atentáty všetkého druhu, psychologické vojny a operácie pod falošnou vlajkou. Neskôr sa ukázalo, že financovanie pôvodne pochádzalo z fondov Marshallovho plánu.

Gladio bol bankrot demokracie. Slobodné voľby neboli povolené. Povolené boli len tie voľby, ktoré potvrdili predtým akceptovaný výsledok. Dodnes sa nič nezmenilo.

Takzvaná voľná súťaž systémov, komunizmus a socializmus proti kapitalizmu – to nikdy nebola voľná súťaž. Európske dejiny, najmä v germánskych krajinách, sú výrazne charakterizované neziskovými organizáciami. Nočná mora pre amerických kapitalistov. To by ale nikdy nepripustili…

Rusko sa chcelo stať členom NATO

Áno, nielen Boris Jeľcin v roku 1991 navrhol, že jedného dňa by Rusko malo vstúpiť do NATO. Tento návrh predložilo Rusko už v roku 1954. O dva roky skôr, za Stalinových čias, dňa 10. marca 1952, Rusko v takzvanej Stalinovej nóte navrhlo znovuzjednotenie Nemecka, neutrálneho Nemecka, ktoré by uznalo hranicu Odry a Nisy. A po Stalinovej smrti, v roku 1954, sa táto ponuka dokonca opäť zopakovala.

Kedy vznikla Varšavská zmluva? Dňa 14. mája 1955. Kedy bolo založené NATO? Dňa 4. apríla 1949. Prečo potom Sovietsky zväz tak dlho čakal na vytvorenie Varšavskej zmluvy? Jednoduchá odpoveď: dňa 6. mája 1955 vstúpila Nemecká spolková republika do NATO. Nemci začali opäť zbrojiť pre vojnu. Čo by ste urobili ako ruský prezident?

Z amerického pohľadu by bola katastrofa, keby sa Nemci a Rusi dohodli a v Európe by „vypukol mier“. Koniec koncov, trvalo im dve svetové vojny, kým získali úplnú kontrolu nad obchodom. Najmä po roku 1990 viac-menej úplne. Ak by sa Európania rozhodli pre mier, akú úlohu by mali hrať USA v Európe? Američania by stratili svoju peknú kontrolu nad Európou, mohli by sa zbaliť a utiecť späť na západ na svojich impozantných vojnových lodiach. A potom? Čo robiť so všetkými vojakmi, so všetkými tankami a raketami? A komu by teraz mali najmocnejšie zbrojárske spoločnosti na svete predávať svoje magické náboje? Mier? Ste blázni?

Preto si pamätajte: Kým budú Američania v Európe, nikdy v nej nebude mier. To jednoducho nemôže a nesmie byť. Úlohou NATO nie je dosiahnuť mier, ale viesť vojnu.

Rozpustenie Varšavskej zmluvy

Dňa 31. marca 1991 sa šéfovia vlád krajín Varšavskej zmluvy rozhodli rozpustiť svoju alianciu. Všetci sa pozreli na Washington. Čo by sa teraz malo stať s NATO? Súper sa rozpustil. Takže by ste mohli rozpustiť aj NATO.

No, ako som vám vysvetlil vyššie, takýto hlúpy nápad museli Američania samozrejme odložiť. A podľa starého dobrého spôsobu megalomanov NATO nielenže nedospelo k jasnému záveru, nie, zašlo ešte o krok ďalej, zmobilizovalo reklamné bubny a ponúklo sa potenciálnym novým zákazníkom. A tí idioti na východe, obávam sa, že to tak musím povedať, aj hlupáci na východe prepadli triku Američanov. Neuvedomili si, že sa podriaďujú nadvláde týchto Američanov. A samozrejme si budú musieť kúpiť pekné nové zbrane, aby boli rovnocenným členom NATO. A kde si mohli kúpiť tieto moderné zbrane?

Musím sa opakovať: Ak chcete porozumieť Spojeným štátom americkým, musíte si uvedomiť jednu vec: Spojené štáty americké nie sú krajinou, oni zastupujú obchodný model. Obchodný model! Vždy, vždy a vždy je to len o peniazoch!

Žiaľ, teraz nastal problém s obchodným modelom NATO. Žiadna krajina na svete sa nechcela hrať s NATO. Nikto nechcel byť súperom. NATO však potrebovalo úlohu. Potrebovalo nepriateľa. Absolútne. A keďže nikto nechcel túto úlohu zastávať, NATO nemalo inú možnosť, ako si vytvoriť nepriateľa. A treba povedať, že NATO sa v priebehu rokov stalo skutočným majstrom v tejto oblasti. NATO v skutočnosti znamená „Organizácia Severoatlantickej zmluvy“. Nie všetky krajiny ležia v Atlantiku. Bohužiaľ, napríklad Afganistan nie je v Atlantiku. Ale čo na tom záleží? A ani Líbya; a Irak? Sýria? Nevadí. Biznis je biznis. NATO bolo opäť v činnosti. V obchode to bzučalo a bzučalo. A stále bzučanie znamená mŕtvy nad mŕtvym, milióny mŕtvych. A potom tieto gigantické prúdy utečencov! Skvelé časy!

Konflikt v Juhoslávii

Bez toho, aby sme tu zachádzali do detailov, Američanom sa podarilo zasiať rozpory medzi jednotlivými regiónmi. S pomocou peňazí, pomocou pôžičiek, ktoré si Juhoslávia hlúpo zobrala a ktoré by teraz mala splatiť. Ale kto by to mal splatiť? Zrazu sa Chorvátsko chcelo osamostatniť. A nasledovali ďalšie regióny. A zrazu si išli po krku, ľudia, ktorí predtým žili v pokoji. Nie je ťažké ľudí rozhýbať. A tak sa aj stalo. Zlým mužom bol tentoraz srbský prezident Miloševič, ktorý mal čoskoro prezývku „Mäsiar z Balkánu“. Nový Hitler.

Vždy sa predsa musí niekto hrať na zlého človeka. Inak hra moci nemôže fungovať. Samozrejme, že sa diali zverstvá. To je nesporné. Na všetky strany. Niekto musel zakročiť, aby priniesol do krajiny mier. Alebo nie? Údajne sa na to nikto nehodil lepšie ako NATO. Pýtate sa, či to schválila OSN? Nie. Proste to urobili.

V meste Rambouillet vo Francúzsku NATO nadiktovalo prezidentovi Miloševičovi mierové podmienky, takže tento muž nemal inú možnosť, než ich odmietnuť. Dobrovoľne by odovzdal svoju krajinu NATO. Čo urobilo NATO? Vyhlásilo vojnu Srbsku: 78 dní nepretržitých leteckých útokov. Spolu 28 000 bômb. Tisíce mŕtvych civilistov. Infraštruktúra v troskách. Pýtam sa znova: Kto nariadil toto šialenstvo? OSN? Nie! NATO jednoducho útočilo.

A tak sa všetci títo západní politici stali vojnovými zločincami. Alebo nie? Vojnovým zločincom, ktorí samozrejme nikdy neboli obvinení ako vojnoví zločinci. Ale koho to v dnešnej dobe zaujíma? Juhoslávia bola zničená, socializmus bol zničený, balkánske krajiny boli prinútené k poslušnosti. V Európe už nebol odpor. Amerika vládla. Hovoria tomu mier. Amerika vládla zvrchovane a po odtrhnutí Kosova si tam čoskoro urobila druhú najväčšiu základňu mimo svojho územia – Camp Bondsteel o veľkosti 3 860 000 m²! Najväčšia základňa je Ramstein a celkovo ich má Nemecko neuveriteľných 17!

Pohľad na základňu Camp Bondsteel v Kosove cca v r. 2000

Mimochodom, keď ide o základne NATO/USA: Dokument, ktorý na internete uviedol, čo nemal, bol už síce stiahnutý, ale je to už vonku: päť krajín, šesť základní a na nich asi 150 atómových bômb NATO. V Nemecku, Belgicku, Holandsku, Taliansku a Turecku. Každopádne teraz vieme, že vo všetkých prípadoch ide o atómové bomby typu B61. To sú taktické zbrane, ktoré môžu niesť nálož o sile 0,3 až 340 kiloton. Len na porovnanie, nálož, ktorá vybuchla nad Hirošimou, mala silu 16 kiloton.

Ukrajinský konflikt

Problém idiotov je v tom, že si nikdy neuvedomia, kedy to preháňajú. A tak sa stalo, ako sa malo stať: Po tom, čo v rozpore so všetkými dohodami s Ruskom takmer všetky krajiny východnej Európy pohltilo NATO, chceli do NATO aj Gruzínsko a samozrejme, najmä Ukrajinu. Avšak vzhľadom na to, že to s Gruzínskom nefungovalo, dalo by sa očakávať, že naši hrdinovia v NATO sa rozhodli nechať Ukrajinu na pokoji. Žiaľ, nedokázali sa k tomu prinútiť. Sloboda je sloboda, to znamená, že my a Ukrajina si môžeme robiť, čo chceme. Koho zaujíma nejaké Rusko, ríša zla? My sme predsa tí dobrí. Vždy sme tí dobrí.

Géniom v NATO a Pentagone uniklo toto: Rusko nie je Afganistan. Rusko nie je Sýria. Rusko nie je Líbya. A čo je najdôležitejšie, Rusko 2023 nie je Ruskom z roku 1990 alebo 1999.

Ale neuisťovali ich obchodníci so zbraňami NATO a Pentagonu znova a znova, že ich zbrane sú najlepšie zbrane na svete? Áno, áno! Zaručene. Nikto ich neprekoná! Evanjelium imbecilov. A keď je želanie otcom myšlienky, potom tomu najodvážnejšiemu idiotovi niet pomoci. Radi veria vlastným klamstvám. A s pohárom vína, v uvoľnenej atmosfére, v spoločnosti ďalších slabochov je ľahké pustiť sa do ďalšieho dobrodružstva. Nahovárali si, že sú vládcami sveta. Každopádne Američania. A teraz im to naozaj ukážeme! Aj ten kúsok inteligencie sa vyparil: „Hor sa do Moskvy!“ Katastrofa je teraz zrejmá aj tým, ktorí popierajú realitu: Ukrajina túto vojnu nikdy nevyhrá, bez ohľadu na to, aké zázračné zbrane Západ pošle. Ukrajina už túto vojnu prehrala. A s Ukrajinou túto vojnu prehral aj Západ. A s Ukrajinou a Západom aj NATO prehralo po Afganistane aj túto vojnu.

Ukazuje sa, že NATO môže vyhrať proti krajinám ako Irak, ale nie proti Rusku. Ruská armáda je lepšia ako NATO. To je tá realita. Hoci NATO vynakladá asi 20-krát viac peňazí na vojnové hry. Bože! Prečo je to tak? Prečo NATO nie je dobré? NATO je čo? Presne tak: obchodný model. Americký obchodný model. V posledných rokoch to fungovalo mimoriadne dobre. dosiahli rekordné zisky. A teraz?

Koniec NATO

Po katastrofe posledných rokov by každý rozumný človek v Európe zrejme dospel k záveru: „Znova sme prepadli Američanom. Nikdy sme nemali súhlasiť s touto vojnou a bezhranične ju podporovať.“

A potom to uvedomenie: „Američanov v Európe už nepotrebujeme. Chceme zjednotenú Európu. Aj s Rusmi. Bez nich sa nedá vybudovať bezpečná Európa v mieri a jednote.“ Nikto v Európe nechce vojnu. Nikto. Také ľahké? Áno, také ľahké.

Americký nástroj nadvlády nad Európou, NATO, musí byť skôr či neskôr rozpustený. A samotní Američania? Po európskych krajinách sa už dlhé roky znie odkaz: „Ami go Home – Ami, choď domov!“

Na tlačovej konferencii 12. augusta 1986 americký prezident Ronald Reagan povedal: „Deväť najzastrašujúcejších slov v anglickom jazyku je: Som z vlády a som tu, aby som vám pomohol.“ Tento pohľad platí aj pre NATO. Ako mohlo z tejto fakticky smrtonosnej organizácie vzísť niečo dobré?

Americké impérium bolo novým druhom impéria. V minulosti sa ríša skladala z kolónií, ktoré boli spravované a využívané. Americké impérium pozostáva z vyše 800 vojenských základní na celom svete. S hlavňou pištole za chrbtom sa politikom všetkých týchto krajín vnucuje vôľa Ameriky. Vážne veríte, že kancelár Scholz prišiel s nápadom vyhodiť do vzduchu potrubia zemného plynu Nord Stream 1 a 2 úplne sám? Ani Scholz nie je taký zdegenerovaný a navyše mu predsa Biden pri jeho návšteve v Bielom dome povedal, že oni sa o to postarajú, aby sa tie potrubia nedali používať na prepravu lacného plynu do Európy. Veď USA predsa dodajú 3x-tak drahý skvapalnený plyn (LNG), ťažený za cenu ničenia životného prostredia (fracking) a navyše dodávaný neekologicky v tankeroch cez Atlantik.

Irónia tohto príbehu

To, proti čomu Američania bojujú vyše 100 rokov, je spolupráca medzi Ruskom a Nemeckom. A to je presne to, čo sa musí stať: spolupráca nielen v prospech oboch národov, ale aj v prospech Európy.

(Status na FB 12. augusta 2023, titulok SLOVO)

Ilustračné snímky: www.wikimedia.commons

(Celkovo 1 530 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

3 Odpovede

  1. Mimoridne presná a otvorená charakteristika. NATO treba zrušiť a ukončiť americkú okupáciu Nemecka a Talianska.

  2. Európa je ako sviňa navždy tehotná fašizmom. Dokonca aj rok 1812 možno považovať za začiatok fašizmu, ktorý v osobe Napoleona zjednotil celú Geiropu na pochod na Rusko, takže Európa bola tehotná fašizmom v 1. svetovej vojne, keď zabila viac ako 100 miliónov ľudí. Ale ani v tomto sa neupokojila, po 20 rokoch tento európsky fašizmus opäť zničil viac ako 50 miliónov ľudí v druhej svetovej vojne. A ako vždy, Rusko zatĺka posledný klinec do rakvy fašizmu tým, že obetuje svojich najlepších synov. Tento európsky fašizmus sa po 2 svetových vojnách opäť neutišil, týchto 8 rokov intenzívne produkoval ukrajinský fašizmus. A ako vždy, celý veľký svet nepochybne hľadí na Rusko len s jedinou nádejou na ochranu a pravdu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter