Sarkastické vízie o povolebných šialenstvách politikov

Slovensko je krajinou neobmedzených možností a obmedzených politikov, preto aj takto by to mohlo po voľbách dopadnúť:

Igor Matovič si zmení svoj neoprávnený titul Mgr. na oprávnený Mag.r. a následne zoberie z nočného stolíka Paulínke 100 miliónov „úspor“ a každému občanovi nadelí po 5 000 €. Založí nadáciu Idioti 23, a stane sa generálnym riaditeľom a zároveň pacientom psychiatrických liečební v Rakúsku.

Eduard Heger vyjadrí obdiv Ficovi v snahe dostať sa do jeho vlády a posnaží sa spriateliť i s Mazurekom; keď ho ten odmietne, stane sa kazateľom v ukrajinskej armáde a nechá sa oslovovať Kazisvet prvý, z boží vůle král.

Richard Sulík sa rozhodne zaviesť nulovú daň a príspevok na zábavu v Dubaji vo výške 100 tisíc € pre každého veľkopodnikateľa. V bratislavskej kaviarni si spokojne bude pofajčievať marišku, až mu z toho praskne balónik a hneď na to sa zaviaže rozbiť každú vládu, ktorej bude súčasťou.

Veronika Remišová  konečne začne robiť to, čomu rozumie: bude sa starať o bábky, vymieňať im spodnú bieleizeň a učiť ich základné počty. Bude tiež jednomyseľne zvolená za predsedníčku spolku Nevedomých.

Jaroslav Naď sa bude pod kremeľskými múrmi v Moskve vrúcne bozkávať s Putinom a od USA kúpi  atómovú ponorku, ktorá bude brázdiť vody Zemplínskej Šíravy a chrániť nás pred Ukrajincami. Tento mierotvorca potom natrvalo odcestuje do USA, aby sa stal americkým žoldnierom.

Anna Záborská napíše autobiografiu Posledná bosorka a bude šťastne žiť vo svätom zväzku s Tódovou a Cigánikovou aj so stiahnutými gaťkami a adoptovaným postihnutým synom Lipšicom.

Mikuláš Dzurinda bude spávať v gorilej klietke, snívať svoj sen o modrej koalícii všetkých 162  strán na Slovensku. Urobí všetko, aby sprivatizoval aj Vysoké Tatry a vrátil sa do kresla premiéra Absurdistanu, ktorý vytvoril a ktorý Matovič dobudoval.

Juraj Šeliga sa spotený a vystrašený Ficom zobudí a zrazu prestane tárať bludy. Začne študovať právo v Severnej Kórei a stane sa hlavným inkvizítorom slniečkárov a svojich koaličných partnerov, ktorých doženie až na horiacu hranicu.

Milan Majerský po tom, čo nazve cirkev pliagou spoločnosti, zruší Vatikánsku zmluvu a presadí zákony o homosexuálnych manželstvách, o adopciách detí pármi rovnakého pohlavia a o prednostných právach LGBTI, za čo dostane biskupské požehnanie.

Andrej Danko  zjednotí všetky slovanské národya postaví sa na ich čelo ako Svätopluk,za čo ho povýšia v maďarskej armáde na majora a Putin ho vyznamená titulom Hrdina Ruskej federácie.

Krisztián Forró založí spolok Hej, Slováci a hneď po tom, čo ovládne celé  Maďarsko, pričlení Budapešť ku Slovensku, ktorého hlavným mestom bude Dunajská Streda.

Milan Uhrík sa stane predsedom zväzu bojovníkov proti fašizmu, členom spolku priateľov EÚ a NATO a bojovníkom za práva sexuálnych menšín.

Jozef Hrdlička najskôr premenuje KSS na Moja nostalgická chiméra, potom si zoberie valašku, oblečie si sutanu a pôjde miništrovať do Vatikánu.

Alojz Hlina zahodí všetky poprezliekané kabáty na smetisko a stane sa čestným predsedom ÚV KSS. Hneď potom zavedie vedúcu úlohu strany a vyhlási heslo S Ruskom na večné časy a nikdy inak.  

Kotlebovci sa už nedostanú do parlamentu ani na Deň otvorených dverí.

Aby som nezabudol na tých najvyšších:

Peter Pellegrini, ktorého jedenástka sa vo volebnej kampani akosi potkýna a nevie sa rozhodnúť medzi prvou láskou, k Robertovi a súčasnou, k jeho srdcovým progresívcom. Keďže vo vláde nemá ako predseda šancu, uskromní sa s funkciou prezidenta.

Michal Šimečka je mladistvý eurohujer, ktorý nerozumie politike a visí na motúzikoch ľudí spoza veľkej mláky. Bojuje s veternými mlynmi a možno bude rád, ak získa funkciu – vrátnika na Úrade vlády SR.

Robert Fico sa po vyhratých voľbách a prísahe vernosti zosobáši s Petrom Pellegrinim, spolu budú mať budú mať troch synov – Andreja, Borisa a nevlastného Milana U. Takto budú žiť šťastne až do volieb v roku 2030.

Boris Kollár sa stane počestným občanom, vráti vysokoškolský diplom, rozlúči sa s vekslákmi a mafiou. Založí si so svojimi konkubínami najväčší hárem v Turecku a bude si pravidelne chodiť pýtať odpustky do Vatikánu.

Zuzana Čaputová so srdcervúcim plačom poverí Fica zostavením vlády. Následne si splní sen a stane sa doživotnou, citlivou prezidentkou Slovenskej kolónie USA a zároveň na návrh americkej administratívy generálnou tajomníčkou OSN i NATO.

Že to nie je realita, to nie je dôležité, veď Slovensko je krajinou neobmedzených možností, najmä ak príliš veľa voličov zostane 30. septembra medzi obmedzenými.

Ilustrácie: Ľubomír Kotrha

(Celkovo 493 pozretí, 7 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter