Len Matovičova diagnóza?

Niet novinára či politológa, ktorý by sa dnes neodťahoval od Igora Matoviča, hoci sa vôbec nezmenil. Správa sa, ako sa správal, keď sa v opatere SaS-ky rozhliadol v politike a sám začal ponúkať výťah. Isteže, nie každého dostal do vytúžených výšin. Niektorí záujemcovia v rozhodujúcom okamihu z volebnej kabínky ušli.

„V hnutí OĽaNO môže dôjsť k rozpadu kandidátky. Vladimír Palko, František Mikloško, Peter Zajac, Ondrej Dostál, Martin Mojžiš, Eugen Korda a Štefan Bučko pohrozili Matovičovi, že odídu, ak presadí, že politici tohto hnutia by mali ísť na detektor lži.“ (spravy.pravda.sk, 6. 2. 2012) „M. Mojžiš (líder kandidátky – pozn. aut.) považuje za absurdné, aby na detektor lži išli ľudia, ktorí stáli v prvej línii zápasu s komunizmom, s Vladimírom Mečiarom, s Mikulášom Dzurindom aj s Robertom Ficom.“ (Tamtiež.) Pred komediantom Matovičom nás v minulosti varoval aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. „Vo februári 2013 sa I. Matovičovi nepáčilo vystúpenie D. Lipšica pri prerokovávaní správy o stave vyšetrovania kauzy Gorila. Podľa neho totiž aj Lipšic ako bývalý minister vnútra počas prvej Dzurindovej vlády nesie časť viny na nedoriešení tohto prípadu.“ (sk.m.wikipedia.org/wiki) Urazený Lipšic „priamo v pléne prečítal dve SMS, ktoré mu predtým poslal Matovič“. (Tamtiež.) Ponúkol mu „miesto v zoskupení OĽaNO, keď mu hrozil ,vyhadzov‘ z KDH“. (Tamtiež.) Po Lipšicovom záverečnom smeči: „Každý si na to môže urobiť názor sám, aby vedel, kto tu hrá divadlo“ (Tamtiež.), posivenému svedkovi neostáva iné len zatlieskať, ako sa tí dvaja kohúti odvtedy zohrali. Ani Matovičovo vyjadrenie, že Spojené štáty „rozvracajú svet vojnami a šíria demokraciu dynamitom“ (https://www.hlavnespravy.sk, 1. 3. 2019), ba ani ruská vakcína Sputnik neodradili Jaroslava Naďa, aby v čase pandémie spolu s Matovičom vyhlásili II. Slovenské národné povstanie. Ako inak, najprv zmobilizovali nenápadnú trnavskú firmičku na dodávku testov.

Raz darmo, Matovič priťahuje ako lampa nočného motýľa. O to trápnejšie vyznel zúfalý výkrik z mediálneho prostredia: „Matovičova neslýchaná drzosť. Kto konečne ,predsedovi Slovenska‘ klepne po prstoch?“ (Pravda.sk, 30. 10. 2023) Médiám by väčšmi svedčila otázka, čím by bol Matovič bez médií, resp. priznanie svojho podielu na vzniku matovičizmu. Veď až priochotne odovzdávali odkazy, kto má doma šúchať nohami a čakať, kedy mu na dvere zaklopú kukláči. Neomínalo ich, ako si verejnosť vysvetľuje, že na miestach policajných zásahov sa zjavujú skôr ako policajti. Neohradili sa, keď sa Matovič vyhrážal názorovým protivníkom, že ich „mediálne zareže“. Zato Matovičove prešľapy a hriechy – napríklad čistky na… pardon, očistu na okresných úradoch! – pohotovo prekrývali jeho protikorupčnou DNA. Mítingovej žurnalistike preto zrejme neprekážalo, že ústredná volebná komisia na kandidátskej listine OĽaNO odklepla Matovičovi nejestvujúce zamestnanie: bojovník proti mafii. Novinárov roznietili až úradníci na ministerstve vnútra, keď tomu istému Matovičovi odklepli zmenu názvu hnutia z OĽaNO na Slovensko. Alebo ani toto rozhorčenie nepotrvá viac ako tri dni? Ako nad diplomovkovým plagiátom?

Ako sa klasická žurnalistika postupne zmenila na mítingovú s čierno-bielym videním, tak sa klasický parlament mení na mítingový. Posivený svedok badá, že by k tomu dospelo aj bez matovičovcov, lebo z parlamentných lavíc sa ozývajú ďalší a ďalší zástupcovia tzv. demokratických voličov. Keďže im Denník N a spoza neho niekto vplyvnejší vyčítal nečinnosť, budovu Národnej rady asi bude treba obložiť veľkoplošnými obrazovkami. Poslúžia tým, ktorí sa pre veľký záujem publika nedostanú dnu. Dajme tomu na parlamentný míting o Žilinkovom paragrafe 363…

Ešteže pani prezidentka má dobrú náladu a hrá sa s nami na schovávačku!

(Celkovo 530 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

One thought on “Len Matovičova diagnóza?

  • 8. novembra 2023 at 7:45
    Permalink

    Raz darmo, iba médiá majú pravo rozhodnúť, kto je fašista! A kritériá sú jednoduché : „Si globalista? Tak si demokrat! Si vlastenec? Tak si fašista!“

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter