Jaro Naď zabúda; zažil a aj asistoval…

Nová ministerka kultúry Martina Šimkovičová svojím listom českému ministrovi kultúry vyvolala pozornosť a len potvrdila pochybnosti o jej predpokladoch zvládnuť svoju funkciu.

List, samozrejme, vyvolal rôzne reakcie a exminister obrany Jaroslav Naď napísal: „Takú hanbu priatelia, ako bol ten list, som za dvadsať rokov svojej práce na štátnej správe nikdy nezažil.“ Jaro Naď má pravdu v tom, že takýto list je hanbou. Nemá ale pravdu v tom, že väčšiu nezažil. Zažil a sám pri nich asistoval. List Šimkovičovej zarezonoval v slovensko-českom prostredí; ale napríklad také vystúpenie premiéra Matoviča, keď sa v Bruseli pokúšal rozprávať po anglicky, alebo jeho návšteva Francúzska, keď Macrona informoval, že ho ostrihala jeho dcéra Klárka… „Vskutku neštandardný prejav neštandardný prejav umocnila ešte strana OĽaNO, ktorá to Slovákom vysielala naživo a niekoľkokrát skomolila meno francúzskeho prezidenta.“ Toto boli medzinárodné hanby s oveľa väčším dopadom. Takýchto sprostostí, ktoré vyprodukovali politici vládnej koalície Matovič/Heger, ktorej bol aj Naď členom, by sa našlo viac – a tie mu očividne nevadili.

Ilustrácia: Ľubomír Kotrha

Hlúposti minulých vládnych politikov, samozrejme, neznamenajú žiadne ospravedlnenie úrovne listu Šimkovičovej. Len by sme nemali zabúdať ani na iné hanby a najmä ich nositeľov a podporovateľov.

Šimkovičová sa ale môže schovať pred Naďovou novou zamestnávateľkou, českou ministerkou obrany Janou Černochovou, ktorá opätovne potvrdila, že rozumu veľa nepobrala. Černochová na sociálnej sieti vyzvala na vystúpenie Česka z OSN a zaujala skutočne na medzinárodnej úrovni. Informovali o tom viaceré svetové agentúry a napríklad bývalý portugalský minister pre európske záležitosti a známy geopolitický komentátor Bruno Maçães sa na margo jej výzvy vyjadril: „Chce tým povedať, že by Česko malo vypadnúť z planéty Zeme.“ A zaželal jej šťastnú cestu.

A dva dni po tomto vyjadrení Černochová opäť „zaperlila“ a na sociálnej sieti X znovu skritizovala OSN za to, že od štvrtka má Rade OSN pre ľudské práva predsedať Irán. Keďže sa v tom ale skutočne nevyzná, tak to poplietla. Rade v súčasnosti predsedá Česko a Irán povedie iba dvojdňové sociálne fórum, a to len kvôli tomu, že ho navrhla skupina ázijských krajín a bol jediným kandidátom. Černochovej tvrdenie muselo verejne odmietnuť české MZV a uviesť informácie na pravú mieru.

Takže komu česť, tomu česť a Šimkovičová na sebe musí ešte popracovať, aby dosiahla úroveň Matoviča alebo Černochovej. Len si tak hovorím, že chytať sa za hlavu nad Šimkovičovou a ísť súčasne pracovať k Černochovej, to je tak trochu „schíza“…

(Status na FB 1. novembra 2023)

(Celkovo 822 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

One thought on “Jaro Naď zabúda; zažil a aj asistoval…

 • 9. novembra 2023 at 20:32
  Permalink

  Mikkóš – ekonomický radca Ukrajiny.
  Naď – poradca na Min. obrany Čiech u min.Černochovej
  Požiare v Kalifornii, Grécku
  Zemetrasenie na východnom Slovensku
  Nuž – treba sa zamyslieť, čím si to chudáci zaslúžili.
  Ale tie prvé dve katastrofy sú pre Slovensko Úľavou.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter