Hanba pre celý svet!

V redakciách mejnstrímových médií zavládlo zdesenie aj strach, no – ako vždy – politruci sa rýchlo otriasli a redaktori (hoci neochotne), no museli s pravdou von a priznať „farbu“…  Bolo že to slávy, keď ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po návšteve USA a vyškolení účastníkov 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku navštívil vraj „nečakane“ Kanadu a vystúpil v jej parlamente. Všetky celoplošné televízie  odvysielali zábery zeleného mužíčka, ktorý žiadal (neprosil) kanadskú vládu o ďalšiu vojenskú aj finančnú podporu. Žiadna z televízií ani rozhlasových či printových redakcií  neinformovala o neočakávanom (isto aj neželanom) „vrelom“ uvítaní Zelenského v hlavnom meste krajiny javorového lista. Piskot, bučanie, vulgárne výkriky, protivojnové skandovanie a posielanie „posla vojny“ do pekla… Toto ešte ututlali, hoci fakt horúce zábery na YouTube obleteli svet. No zatajiť a cenzurovať už nemohli škandalóznu pravdu o tom, čo sa rovnako odohralo priamo v parlamente počas návštevy komika vo funkcii prezidenta. Svetové denníky priniesli titulok: „Hanba pre Kanadu!“ A tak sa svet dozvedel, že predseda kanadského parlamentu Anthony Rota na pôde snemovne vzdal hold 98-ročnému prisťahovalcovi z Ukrajiny. Rota vo svojom príhovore označil Hunku za hrdinu a vyzdvihol ho ako veterána druhej svetovej vojny, ktorý bojoval „za ukrajinskú nezávislosť proti Rusom“. Prítomní poslanci a hostia v parlamente na Rotove slová reagovali búrlivým potleskom.

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj a predseda vlády Kanady Justin Trudeau pri aplauze J. Hunkovi v kanadskom parlamente, Ottawa, 23. septembra 2023.
Snímka: TASR | Patrick Doyle, Canadian Press | AP. 


Sláva a nadšenie neoliberálov v čele s kanadským premiérom Trudeaom však zamrzli v momente, keď Centrum priateľov Simona Wiesenthala (FSWC) vo svojej reakcii z nedele 24. 9. 2023 upozornilo, že tento Rotov výrok ignoruje „strašný fakt, že Hunka slúžil v 14. divízii Waffen Grenadier SS – nacistickej vojenskej jednotke, ktorej zločiny proti ľudskosti počas holokaustu sú dobre zdokumentované“. Centrum FSCW označilo celú záležitosť  za „šokujúci“ a „neuveriteľne znepokojujúci“ incident. Pritom prezident Zelenskyj dobre vedel, komu Standing ovation patril. No a čo? Veď Ukrajina nielen vyznamenáva fašistov, stavia im dokonca sochy a verejne ich pri výročiach velebí.

Osobne som presvedčený, že je to hanba pre celý svet – teda aspoň tú jeho časť, ktorá nevyzýva obe strany konfliktu k mierovým rokovaniam a ktorá namiesto toho horlivo podporuje neustále vyzbrojovanie Ukrajiny ničivejšími a nebezpečnejšími armádnymi systémami. Tlačí tým dejiny k prahu svetovej apokalypsy.

Tak, ako aj v prípade prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá udelila štátne vyznamenanie fašistom z Bielej légie (na čo SLOVO poukázalo 13. mája 2022) i za tento celosvetový trapas môže zlý úsudok, nedostatočné poznanie dejín, nepripravenosť na zodpovednú funkciu štátnika. Za tento najčerstvejší zodpovedá líder liberálnej strany a ministerský predseda Justin Pierre James Trudeau. Líder kanadskej opozície Pierre Poilievre vyhlásil, že Trudeauov protokolárny úrad je zodpovedný za organizovanie a preverovanie všetkých hostí a programy štátnych návštev tohto druhu“ a žiada odstúpenie šéfa parlamentu. Skrátka, svet má smolu..  v tom, že sa v mnohých štátoch do vládnych štruktúr a do prezidentských funkcií dostali v poslednej päťročnici naraz samí polovzdelaní liberálni ignoranti.  

Do predčasných parlamentných volieb na Slovensku ostávajú už len posledné dni, do moratória hodiny. Politické strany (v boji o 30 % nerozhodnutých voličov) útočia najkreatívnejšími nápadmi zo zlomyseľného arzenálu predvolebnej munície. Nepočujeme vízie, programy, cesty k náprave pokrivených pomerov. Nevidíme štátnikov pripravených prevziať plnú zodpovednosť za naše životy. Do kampane vstúpila NAKA, Kušnírovej matka, slovenskí seriáloví herci a spoza hraníc neprípustne aj český prezident Petr Pavel. Počas ostatného zasadnutia Valného zhromaždenia OSN šíril v kuloároch protislovenské klebety. Vraj ak vyhrá slovenská sociálna demokracia s bývalým trojnásobným premiérom Robertom Ficom, vážne to naruší doterajšie dobré vzťahy Čechov a Slovákov… Zovšadiaľ sa ozývajú len obvinenia, výkriky, vyhrážky a strašenie víťazstvom lídra opozície. Dokonca to ide tak ďaleko, že niektorí sfanatizovaní dedovia strašia svojich vnukov proroctvom, že ak „vyhrá Fico, všetci budeme povinne spievať ruskú hymnu.“ Môj 13-ročný vnuk sa (toho druhého deda) pohotovo opýtal: „A ty teraz spievaš americkú hymnu pred alebo až po umytí zubov?

Bohužiaľ, „kresťanské“ Slovensko dospelo počas trhacieho kapitalizmu (v tejto pseudodemokracii) tak ďaleko, že na politikárčení sa trieštia rodiny a hlúpotami ubližujú deťom tí, čo ich majú učiť, vychovávať a byť im oporou v dobrých aj zlých časoch. Dočasný premiér Čaputovej vlády „odborníkov“ Ľudovít Ódor v nedeľnej relácii RTVS (s uplatnením zvláštnej machajo-sámelovskej dramaturgie)  komentoval možný výsledok parlamentných volieb takto:  „Najviac ma mrzí, že sa prvého októbra naozaj môžeme zobudiť do krajiny, kde iba nenávisť bude dominovať, žiadne riešenia.“ Súhlasím, vážený pán premiér aj spolu s osadenstvom krčmy Horného Výplachu. Boli by to v momente, keď by prezidentka Zuzana Čaputová poverila zostavením vládneho kabinetu slovenského Justina Trudeua.

(Celkovo 1 284 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter