Víťazi a porazení vo voľbách do NR SR

O výsledkoch sobotňajších volieb sa toho popíše mnoho… tak prečo ku tomu niečo nepridať? Tentoraz to skúsim čo najkratšie.

1. Za víťazov volieb považujem Smer, Progresívne Slovensko, Hlas, OĽANO, KDH a aj SNS.

Smer preto, lebo voľby vyhral – čo je asi pochopiteľné. Vyhral však v prostredí, v ktorom naň útočili všetci, pričom obsah ich útokov boli v drvivej väčšine „žvásty“ a propaganda (k tomu sa ešte vrátim).

Progresívne Slovensko preto, lebo doteraz išlo o neparlamentnú stranu, ktorá sa dostala do NR SR prvý raz a hneď s 18-timi percentami. Nezdá sa vám hrubo neskromné až drzé kandidovať s tým, že v slovenskej politike ste nikdy nič nedokázali (lebo ste tam nikdy prakticky neboli), no vašim cieľom je vyhrať voľby??? Podľa mňa je aj tých 18 % je pre takúto partičku politických aktivistov priveľa!

Hlas pre to isté, ako PS. Zo zoskupenia 11-stich odídencov zo Smeru bez regionálnych štruktúr, bez jasného programu či dákych nových zaujímavých politických kádrov dostať v prvých voľbách 15 % je skutočne úspech! Že možno niekedy chceli/očakávali viac? No, ak by to dávali tak veľmi najavo ako PS-kári, nedostali by asi ani súčasných temer 15 %.

Ilustrácia: Pixabay.com

OĽANO preto, lebo tých temer 9% je pre mňa neuveriteľný výkon. Dostať 264 137 hlasov po tom, čo tu pacient menom Igor Matovič vyvádzal, mi pripadá ako z blázinca. Chápem, že väčšina ľudí politiku nesleduje a ani jej veľmi nerozumie. Ale že až štvrť milióna ľudí „neodvnímalo“, že IM je psychiatrický pacient a bezprecedentne najhorší premiér a minister financií v histórii – minimálne – krajín strednej Európy, je fakt úlet.

KDH preto, lebo po dlhšej dobe sa predsa len do NR SR vrátilo. Očakával som to – dokonca som sa domnieval, že si siahne ešte vyššie, nakoľko z volebnej ponuky politických strán sa mi javilo ako najmenšie zlo.

SNS preto, lebo kandidovať s predsedom, ako je Andrej Danko, je ako mať guľu na nohe a očakávať, že v pohode zabehnem polmaratón. Skutočnosť, že SNS prešla cez 5 % je z nemalej časti zásluhou tzv. tarabovcov. Ide konkrétne o Tomáša Tarabu, Filipa Kuffa a Štefana Kuffa, ktorí sa k SNS pridali iba chvíľu pred voľbami, a to ako poslanci NR SR zvolení za stranu Kresťanská demokracia-Život a prosperita (a to na kandidátke ĽS NS). Tomáš Taraba dostal temer 64 000 krúžkovacích hlasov, Filip Kuffa 22 tisíc a Štefan Kuffa 21 tisíc. To je naozaj veľa – celkovo dostala SNS temer 167 000 riadnych voličských hlasov (krúžkovacích tak mohla dostať maximálne 4x toľko).

2. Za porazených považujem strany: Republika, Sme rodina, ĽSNS a Demokrati.

Všetky uvedené strany si túto porážku zaslúžili. Kollárova Sme rodina, Demokrati a ĽS NS za výsledky svojej politickej činnosti a Republika za ostentatívnu neskromnosť. Ešte v prvých vyjadreniach pre Slovenský rozhlas sa Milan Uhrík vyjadroval, že 7 %, ktoré sa zdá, že by mohli mať, je naozaj málo a čakali viac. Ako to môže niekto rozprávať do médií, keď zastupuje stranu, ktorá kandiduje do NR SR po prvý raz?

3. Voliči väčšinovo volili podľa presvedčenia a praktických skúseností.

Vidím to tak, že občania tejto si napriek obrovskej mediálnej propagande v prospech strany Progresívne slovensko vybrali skôr podľa svojho presvedčenia a praktických skúseností, ako podľa toho, čo im médiá hlavného prúdu (vrátane štátnej Slovenskej televízie a rozhlasu !!!) servírovali.

Toľko lží, účelovej manipulácie, spravodajských hier a zneužívania vládnej moci sme tu nemali od vzniku republiky. Ako vidno z výsledkov volieb, tieto lži a manipulácie nakoniec vymačkali 18 % pre stranu PS. Spolu s ňou sa na tejto vlne zviezla aj Saska.

Výberu (najodpornejších) politicko-aktivistických postavičiek, ktoré sa združili do strany s názvom Demokrati (čo je presný opak povahy jej členov – asi sa inšpirovali Orwellom) to však našťastie nepomohlo, resp. nestačilo im to ani na zisk 3 %. Dúfam, že na kampaň dali aj vlastné peniaze.

4. Strany, ktoré vytvorili vládu po voľbách v roku 2020, považujem za to najhoršie, čo sme tu kedy mali.

Nekompetentnosť, ideologický fanatizmus, nulové právne povedomie o nutnosti dodržiavať Ústavu ako aj platné zákony SR, zneužívanie vládnej moci, bezprecedentný nárast štátneho dlhu, servilné plnenie zahranično-politických záujmov Spojených štátov amerických na úkor presadzovania záujmov SR… to všetko si vyslúžilo záverečné politické zúčtovanie.

Občania SR tak podľa môjho hlbokého presvedčenia volili ,,menšie zlo“, resp. volili viac proti tomu, čo sa tu aktuálne dialo, než za niečo konkrétne.

5. Návrat mafie?

Že vo výsledku pôjde o akýsi „návrat mafie“? No, je to možné. Vylúčiť sa to nedá. Zneužívanie vládnej moci však hrozí každej vláde a každá slovenská vláda si túto skúsenosť zažila. Len tak „námatkovo“ spomedzi mnohých káuz spomeniem vládu Vladimíra Mečiara a kauzu únosu Michala Kováča mladšieho, vládu Mikuláša Dzurindu a kauzy ako Skupinka či spis Gorila… Mafiánske praktiky par excellence!

Ak teda mali byť sobotňajšie parlamentné voľby hlasovaním o mafiánskych praktikách, tak prečo sú selektívne problematické iba tie tzv. smerácke? 

Kde je každodenné rozhorčenie sa nad skutočnosťou, že aktuálny predseda NR SR bol skutočne mafiánsky štartér a osobný dobrý kamarát známych mafiánov?

Komu z dnešných protismeráckych bojovníkov proti mafii vadilo, že Igor Matovič s pomocou Daniela Lipšica riadiaceho Špeciálnu prokuratúru používal proti svojim politickým oponentom praktiky mafiánskeho štátu? Presne o tom sú totiž kauzy s čurilovcami či nedávna akcia s krycím názvom Vírus.

Skutočnosť, že Igor Matovič sám seba vyhlásil za najväčšieho bojovníka proti mafii – a dokonca si to v rozpore s volebným zákonom nechal vytlačiť aj na volebné hlasovacie lístky – a vyhodil cca jednu miliardu EUR na plošné kovidové testovanie… to nie je zločinné? Tento úplný nezmysel stál cca. miliardu eur – M I L I A R D U !, pričom časť z týchto peňazí skončila podľa medializovaných informácií v spriatelenej eseročke v Trnave. To vážne nebolo mafiánske? Či bolo, no vadí to menej, pretože to sa netýkalo smerákov? 

Spomínaným protismeráckym bojovníkom snáď nevadí, že niekdajší minister obrany Jaroslav Naď (oficiálne príslušník strany OĽANO) prakticky majetkovo vykradol rezort obrany tým, že v rozpore s Ústavou SR odovzdal slovenské zbraňové systémy ukrajinskej vláde? Že nákup nového protivzdušného systému, akým bol funkčný systém S300, nás bude stáť cca ďalšiu miliardu EUR?

Toto bola tá vláda ,,nemafie“ a teraz nám teda hrozí „návrat mafie“? Ako sa to vôbec môže po Matovičovom a Hegerovom vládnutí vôbec zhoršiť? Ja viem…, ja viem… Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie. Akurát, že tentoraz je už naozaj ťažké si to vôbec predstaviť.

Smerákobijci by určite od pásu ,,argumentačne“ vystrelili, že horšie to byť môže – pretože Fico/Smer unesú Slovensko kamsi do Ruska. To je predsa jasná vec! Smer zmení celú zahraničnú orientáciu SR! Ten Smer, za vlády ktorého bolo prijaté euro, za ktorého SR vstúpila do Schengenského bezhraničného priestoru, za ktorého Fico hlásal, že SR chce a bude patriť do európskeho jadra – pretože je to vitálnym záujmom tejto krajiny – či už ekonomicky, kultúrne alebo historicky. Tak tento Smer teraz unesie túto republiku kamsi za Ural… Takémuto scenáru musí byť predsa ťažké uveriť, aj keby dotyčný veľmi urputne chcel, či nie? Či ten únos sa udeje už samotnou požiadavkou na diplomatické mierové rokovania s cieľom ukončiť prebiehajúcu vojnu na Ukrajine? Lebo ak áno, tak potom proti tomuto „únosu“ vôbec nič nemám; ba čo viac, som jeho sympatizantom.

Záverom mi nedá nenapísať, že ma fascinuje, ako mnohí naši spoluobčania vôbec nechápu, že vyššie uvedené praktiky práve končiacej vlády SR si priam koledovali o politickú reakciu zo strany oprávnených voličov v podobe návratu vlády Smeru. Toho Smeru, ktorý sa pred pár rokmi utápal v korupčných kauzách a v množstve neprijateľných úkazov a prepojení (talianska mafia, neposkytnutie ochrany Kuciakovi, IT tender – za temer miliardu eur s minimálnou protihodnotou v podobe funkčného systému).

Za týchto okolností priam až neveriacky sledujem smerákobijcov, ktorí sú aktuálne ohromne prekvapení, že ľudia do Národnej rady SR opätovne odvolili najmä Smer. To ako naozaj? Prečo sa tí ľudia divia?

Ale dobre! Nech sa teda pokojne naďalej divia. Mne ostáva iba dúfať (a spolu so mnou aj vám a celej našej krajine), že Smer a Robert Fico osobne to na štvrtý pokus pojmú inak, než bola ich historická prax a naša praktická skúsenosť. Ak konečne splnia to, čo pred voľbami sľubovali, tak to možno bude aj lepšie. Teda, ak vôbec zostavia novú vládu, nakoľko v hre je veľa a nič nie je nemožné.

Apropo… rád by som ešte odkázal všetkým, ktorí nadávajú na to, aký je slovenský pospolitý ľud či slovenský národ zdegenerovaný, ohlúpnutý, zmanipulovaný či od podstaty zlý… že sú to práve oni, kto v tejto krajine vytvára atmosféru nenávisti, pričom sa chcú tváriť, že ich malomeštiacka nátura nadradenosti nad všetkými ostatnými (rozumej… tými chudobnejšími, menej študovanými či staršími) a ukážková arogancia sú niečím hodnotným, čo dokonca stojí za to, aby to manifestovali ostatným. Ďakujem, neprosím! Poprosím však, aby sa nenazývali demokratmi, keďže nimi rozhodne nie sú! A taktiež, aby s týmto šírením nenávisti okamžite prestali! Je to vskutku nechutné, arogantné, hlúpe a drzé. Vopred ďakujem za pochopenie.

(Celkovo 450 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter