Politruk policajného zboru

Keď generálny prokurátor Maroš Žilinka v pondelok podvečer statusom pripomenul, že nemieni kandidovať na post prezidenta, z redakcií sa ozvalo mohutné buch. Bodaj by strážnym médiám nepadol balvan zo srdca! Akoby nestačilo, že ružový zajtrajšok v podaní progresívnej koalície a prezidenta Ivana Korčoka ohrozuje smerácka koalícia, v pondelok doobeda pribudol ďalší záškodník. Žilinkovo záhadné vyjadrenie o budúcnosti si verejnosť vysvetlila ako ohlášku prezidentskej kandidatúry, ale posivenému svedkovi sa zdá, že nielen verejnosť. Keď sa hamranovci po roku a s bubnami vrátili k tunelovaniu vojenského spravodajstva, medzi zadržanými okamžite zasvietilo meno herca, podnikateľa, exriaditeľa televízie TA3 Michala Gučíka, „kamaráta Maroša Žilinku“. (Pravda.sk, 19. 9. 2023) Žilinka však už dávnejšie poprel, „že by sa jeho priateľ Michal Gučík nejako angažoval v prospech jeho zvolenia za generálneho prokurátora“. (domov.sme.sk, 10. 12. 2020) Už len doložme, že Michal Gučík v riaditeľskom kresle bol jedným z pracovníkov médií, ktorých odpočúvalo Vojenské obranné spravodajstvo (VOS); v tom čase mu velil plk. Roman Mikulec a kauza sledovania novinárov pripravila Ľubomíra Galka o kreslo ministra obrany. Po dlhšom čase sa stretli na kandidátke koalície OĽaNO a priatelia.

Oprášenie témy tunelovania vojenského spravodajstva potvrdilo, že tak, ako nikoho neomína krádež duševného vlastníctva, nikoho neomína ani nefinančné poškodenie VOS-a. „Lukáš Kyselica podľa medializovaných informácií kandidoval do parlamentu (v roku 2020 za OĽaNO – pozn. aut.) ako tajný príslušník vojenského spravodajstva. Minister obrany Jaroslav Naď vyjadril dôveru štátnemu tajomníkovi Kyselicovi.“ (hnonline.sk, 27. 7. 2020) „Dôvod nedôverovať Kyselicovi momentálne nevidí ani minister vnútra Roman Mikulec.“ (Tamtiež.) Hneď nato sme sa dočítali, že „Kyselica končí ako štátny tajomník MV. Ľudia (vo vedení VOS-a – pozn. aut.) blízki Pellegrinimu nás chceli znemožniť, tvrdí Matovič“. (hnonline.sk, 28. 7. 2020) Previnilec sa z vlády presťahoval do poslaneckého klubu OĽaNO a dnes kandiduje za OĽaNO a priatelia. Isteže, kto by v takom „podnetnom“ prostredí nepodľahol konšpirácii! Ani posivený svedok neodolal otázke, či Žilinkovo záhadné vyjadrenie, nebolo adresované predovšetkým Štefanovi Hamranovi, ako zareaguje. A policajný prezident zareagoval. A dosiahol svoje. Čo na tom, že Michala Gučíka medzitým prepustili! (TA3, 20. 9. 2023) Preblesklo Gučíkovo meno médiami? Preblesklo. Odkázal generálnemu prokurátorovi, čo mu chcel odkázať? Odkázal. Navyše informoval verejnosť, že tunelovanie vojenských tajných služieb sa dialo v rokoch 2013 – 2020, resp. po skončení vlády Ivety Radičovej a pred nástupom vlády Igora Matoviča. Teda vo Ficovej ére, keď si polícia neplnila povinnosti a „životmi za to zaplatili novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica“. (TA3, tlačovka, 19. 9. 2023) Vinníka za dvojnásobnú vraždu pred bratislavskou Teplárňou či za smrť zdravotnej sestry v Michalovciach neuviedol…

Posivený svedok sa nediví vďačným pohľadom novinárov na policajného prezidenta, lebo ofukovať cestičku progresívcom aj Ivanovi Korčokovi a zároveň bojovať proti dvom záškodníkom by sami jednoducho nezvládli. Hoci ako ľudové milície vládnej garnitúry už dokázali všeličo. Aj v žurnalistike nemožné.

(Celkovo 472 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

One thought on “Politruk policajného zboru

  • 24. septembra 2023 at 12:06
    Permalink

    Dá niekedy niekto tento binec do poriadku? Ťažko.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter