Roman Laml: Slovensko ústavný súd nepotrebuje, má Šeligu…

S blížiacimi sa voľbami, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou budú znamenať aj jeho koniec v parlamente, sa Juraj Šeliga pokúša zvrátiť tento vývoj. Vsadil na boj proti Žilinkovi, ale v konečnom dôsledku vypúšťa jednu sprostosť za druhou. Tento vulgárny výraz používam preto, že Šeliga svoju výzvu Žilinkovi na odstúpenie zopakoval aj rusky, že vraj keby Žilinka nerozumel po slovensky. Je to primitívna invektíva, zodpovedajúca úrovni jej autora.

Počul som ústavného právnika, ktorý spor o zaslanie/nezaslanie dokumentov medzi prezidentkou a generálnym prokurátorom hodnotí ako nie celkom jasný právny problém a rozhodnutie ústavného súdu to vyrieši. Šeliga ale ústavný súd nepotrebuje, pretože vie, že Čaputová má pravdu (ako vždy) a Žilinka je zloduch (ako vždy). Tieto zjavené pravdy Šeliga prináša s podobným výrazom v očiach ako Matovič, takže to budí dojem, že rôznych diagnóz je v našej politike vcelku široký výber. Šeliga patrí medzi tých politikov, ktorí neustále hovoria o hodnotách, morálke, slušnosti a podobne, ale keď narazí na nesúlad svojho videnia sveta s iným, správa sa výrazne odlišne od deklarovaného.

Demokrati majú všeobecne vo všetkom jasno. Keď žena obviní niekoho zo sexuálneho obťažovania, je potrebné to vyšetriť. Pokiaľ klame, vyvodiť voči nej zodpovednosť, pokiaľ neklame, vyvodiť zodpovednosť voči agresorovi. Demokrati vždy zásadne hovoria, že všetky podozrenia, ktoré sa týkajú bývalých predstaviteľov, je potrebné dôkladne vyšetriť (a majú pravdu). Keď ale Santusová obviní svojho nadriadeného zo sexuálneho obťažovania, tam majú Demokrati jasno aj bez vyšetrovania. Podľa nich ide o lživé obvinenie a celá situácia sa vlani v lete odohrala inak ako hovorí Santusová. Ako to môžu vedieť? Tu už vyšetrovanie nie je potrebné a „správni chlapci“ nemôžu urobiť nič nečestné? Samozrejme, že Santusová môže klamať, ale rovnako môže klamať aj obvinený Svitok. To ale nikto z nás nezainteresovaných nemôže vedieť, a preto by skutoční bojovníci za pravdu a spravodlivosť nikdy nemohli zaujať také jednoznačné stanovisko ako Demokrati. Takže mám pocit, že s tými hodnotami, pravdou a spravodlivosťou, ktorú vraj majú v DNA, to nebude až také horúce. Je ale celkom možné, že aj v tomto prípade bude vypovedať univerzálny svedok Makó, ktorý sa náhodou v tú noc na Duchonke prechádzal a všetko videl a počul.

(Status na FB 19. septembra 2023, titulok autor a SLOVO)

(Celkovo 206 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter