Petr Hampl: Nový světový řád je tady

„Nový světový řád je tady,“ píše Thomaz Fazy na Unherd po summitu skupiny BRICS. A skutečně. Po nedávném summitu a přijetí nových členů představuje BRICS největší světový ekonomický blok (větší než USA a všichni jejich spojenci dohromady), většinu surovin, většinu obyvatel světa, přístup k veškerým technologiím i vojenskou moc.

Jak píše Fazy, vedle ekonomických přínosů oceňují zájemci o BRICS hlavně svobodu. Najednou jste členem nejsilnějšího bloku, což vám dává takové postavení, že na vás nikdo nebude střílet rakety, nikdo u vás nebude organizovat převrat a nikdo na vás vyhlašovat embargo.

Možná, že časem se Čína začne chovat stejně agresivně jako USA, ale je natolik inteligentní, aby to zatím nedělala. A čínský císař má dostatek moci, aby v takovém chování zabránil čínským korporacím.

Příští rok bude předsedající zemí BRICS Rusko. To bude teprve veselo.

My sice nemáme penicilin a naše fabriky krachují kvůli drahým energiím, ale můžeme si kreslit mapy, kde všude nemají splachovací záchody. A číst úžasné články o tom, jak bychom je všechny zničili, kdybychom chtěli.

(Status na FB 22. septembra 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 204 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter