Milan Benkovský: Voľby sú aj o našom vzťahu k mieru, alebo – čia je to vojna

Voľby tu máme už o päť dní a všetkých nás zaujíma, ako dopadnú. Bude, ako bolo a či sa národ predsa len spamätá a zvolí si zmenu zmeny, zvolí si namiesto podpory vojny mier?

Ľudia sú unavení vojnou na Ukrajine a našou jednostrannou orientáciou na dodávky zbraní a ďalšiu pomoc vojnovému šialencovi Zelenskému. Ten vo svete nežiada humanitárnu pomoc, ale len a len zbrane a stámilióny dolárov, chodí po svete a niektorých vydiera, iným sa vyhráža a ďalších prosí. Miliardy dolárov, ktoré už Ukrajina dostala, akosi nik nevie zúčtovať. Korupcia na Ukrajine je totiž mimoriadne rozsiahla a jej súčasťou sú nielen vládne a vojenské špičky, ale podľa informácií niektorých zahraničných médií i sám Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj.

Svetové agentúry zverejnili informáciu, podľa ktorej USA doteraz dodali Ukrajine zbrane a čiastočne i inú pomoc za 112 miliárd dolárov. Americký prezident Joe Biden sa chváli ďalším balíčkom pomoci, v ktorom sú zbrane za viac ako 300 miliónov dolárov. Prisľúbil dodávku moderných tankov Abrams a dokonca uvažuje nad dodávkami rakiet dlhého doletu, ktoré by mohli zasiahnuť ciele vo vnútrozemí Ruska. Toto je podľa prezidentky Čaputovej, bývalej vlády dezolátov a PS, náš vzor a veľký brat.

Podľa renomovaných agentúr pri nedávnych útokoch na Moskvu, Krym či Sevastopoľ boli použité britské a francúzske rakety. Ukrajinu vojensky podporuje koalícia viac ako 50 krajín sveta, vrátane všetkých členských štátov NATO pod vedením USA. Medzi najaktívnejšie patrí Poľsko, ale i Nemecko s ich tankami Leopard a krajiny, ktoré už cvičia ukrajinských pilotov na útočné stíhačky F-16. Napriek tomu niektorých znepokojuje a USA dokonca trápi, že Rusko si dovolí hľadať pomoc až u dvoch krajín, a to v Severnej Kórei a Iráne.

Koho je to teda vojna? Rusko bojuje proti Ukrajine, alebo je to vojna USA a NATO proti Rusku?

Slováci patria k počtu obyvateľov k najväčším podporovateľom Ukrajiny. Pomohli sme v kríze reverzným plynom a výraznou humanitárnou pomocou, čo je správne a v úplnom poriadku. Dodali sme Ukrajine protivzdušný obranný systém S 300, všetkých 13 našich stíhačiek Mig 29, odmínovacie systémy Božena a dodávame 16 bojových húfnic Zuzana. Dali sme Ukrajine jednoducho všetko, čo sme mali a pritom naša armáda krváca a obranyschopnosť Slovenska je ohrozená.

Prijali sme ukrajinských utečencov, z ktorých mnohí neboli z vojnových oblastí. Dali sme im sociálne dávky väčšie ako našim ľuďom, bezplatné škôlky a školy a tým, čo chceli pracovať, i zamestnanie.

Zato nás najnovšie zahlcovali zdravotne závadným  obilím a keď sme to stopli, pripravili na nás žalobu. Predstavitelia Ukrajiny sú nenásytní a drzo predkladajú svoje požiadavky, ktoré neraz nesúvisia s obranou krajiny a už vôbec nie s potravinovou či zdravotnou pomocou a ide im len o útočné zbrane.

Vojna na Ukrajine nie je našou vojnou a nik zo zahraničia nás neohrozuje.

My na Slovensku by sme sa mali spamätať a okamžite zastaviť dodávky zbraní na Ukrajinu, či do iných vojnových konfliktov. Mali by sme sa stať mierotvornou krajinou, pravda, to by sme tu nemohli mať vojnových štváčov, ako Naď, Mikulec, Šeliga, Šimečka podporovaných prezidentkou Čaputovou. Tieto vojnuchtivé kreatúry nás stále viac zaťahujú do vojny a ohrozujú náš mierový život. Nezabudnime na to a veríme, že po voľbách bude tento stav minulosťou.

Ak chceme mier, tak vo voľbách by sme mali dať STOP bývalým vládnym pravicovým stranám, ako je OĽaNO a spol., Demokrati, SaS, Sme rodina a teraz i proamerickému Progresívnemu Slovensku.

(Status na FB 24. septembra 2023)

(Celkovo 167 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

One thought on “Milan Benkovský: Voľby sú aj o našom vzťahu k mieru, alebo – čia je to vojna

  • 24. septembra 2023 at 16:12
    Permalink

    S pánom Benkovským plne súhlasím. Len sa obávam, že voľby zmenu neprinesú. Štátna propaganda má obrovskú silu a zotrvačnosť a proamerické sily mnoho prostriedkov. Esset v rámci svojho antivírového programu napr. pred niekoľkými dňami zablokoval prístup na Veci verejné Romana Michelka….

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter