Gabriela Rothmayerová: Nadšený potlesk…

V kanadskom parlamente Zelenskyj (ktorý si prišiel vypýtať podporu), spolu s celým parlamentom, speakerom Rotom, aj Trudeauom nadšene tlieskal starému nacistovi. Všetci boli dojatí, aký 98-ročný „hrdina“ medzi nich zavítal… Rota sa vraj až potom dozvedel, že bol Hunk nacista – hm, ako sa asi dostal na rokovanie parlamentu? Nikto ho nepoznal? Ozaj, nevšimla som si – slovenskí antifašisti si to všimli? Centrum priateľov Simona Wiesenthala (FSWC) vo svojej reakcii z nedele upozornilo, že tento Rotov výrok ignoruje „strašný fakt, že Hunka slúžil v 14. divízii Waffen Grenadier SS – nacistickej vojenskej jednotke, ktorej zločiny proti ľudskosti počas holokaustu sú dobre zdokumentované.“ Centrum FSCW označilo celú záležitosť za „šokujúci“ a „neuveriteľne znepokojujúci“ incident.

Rota sa v nedeľu židovským komunitám v Kanade a na celom svete ospravedlnil s tým, že „o ďalších informáciách (o Hunkovi) sa dozvedel (až) následne“.

Terčom kritiky sa v súvislosti s Hunkom stala aj kancelária premiéra Justina Trudeaua, ktorá však poprela akúkoľvek zodpovednosť za incident. Čo vlastne popreli – že svojmu šéfovi nepripravujú podklady? Celá sála nadšene tlieska a nevie komu?

(Status na FB 26. septembra 2023, titulok SLOVO)

(Celkovo 215 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

One thought on “Gabriela Rothmayerová: Nadšený potlesk…

  • 26. septembra 2023 at 12:12
    Permalink

    Veľmi odporúčam knihu A. Solženicyna „S Ukrajinoj budet očeň bolesno“ Je to zbierka jeho článkov z emigrácie a z obdobia po návrate do Ruska. V emigrácii sa stretal s ukrajinskými emigrantmi, ktorí +- stáli v pozadí príprav súčasnej tragédie a s osobami, ktoré ich podporovali. Dokonale predpovedal súčasné udalosti a navrhoval riešenia.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter