Artur Bekmatov: Fanatizmus niekoľkých obmedzencov vrhá zlé svetlo na veriacich

Robert Fico sa včera zrejme opätovne presvedčil o pravdivosti porekadla „Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ“. Pri Kuffovej žiadosti, „aby Kristus Kráľ bol intronizovaný a stal sa kráľom Slovenska“ som si spomenul na všetky tie hoviadka božie typu Krajčí, Heger, Záborská, Vašečka, či ten martinský sektár z OĽaNO, ktorý v parlamente viedol modlitbu za to, aby Pán Boh zasiahol proti protestujúcim pred parlamentom.

Slovensko stojí pred extrémne náročnými sociálno-ekonomickými výzvami a títo ľudia ako by mentálne a intelektuálne nestačili na iné, len sa prplať v sexuálnom živote ostatných a nasilu pretláčať tú najprimitívnejšiu verziu viery – kde to ide, aj kde to nejde. Ako by si neuvedomovali, že Slovensko má už v ústave zakotvené, že je sekulárnym štátom, ktorý sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo. (Prvý oddiel, čl. 1, bod 1.) A demokratickým – keď už tu padajú vyjadrenia o kráľovi.

Pre istotu dodám, že moja pozícia kritika konkrétnych náboženských fanatikov neznamená negatívny vzťah k viere ako takej. Tá je osobnou záležitosťou každého jednotlivca. Lenže fanatici typu Záborská, Kuffa či Krajčí, ktorí sa vieru (respektíve jej sprimitivizovanú verziu) snažia vtlačiť celej spoločnosti, následne vrhajú zlé svetlo na všetkých veriacich. Napríklad Kuffove trnavské blúznenie bola silná káva aj pre prítomných duchovných, ktorí sa s údivom pozerali na rečníka. A dokonca aj pre Konferenciu biskupov Slovenska, ktorá sa od jeho slov dištancovala.

Pánovi Kuffovi a zástancom nezmyslu o Kristovi kráľovi Slovenska odkážem jednu vec: lepšie Slovensko sa nedá vymodliť, len vybojovať. Vlády budeme mať také, aké si sami zvolíme – nie také, aké nám zošle Kristus kráľ. Mzdu budeme mať takú, akú si spolu s kolegami vyboxujeme od zamestnávateľa – nie takú, akú nám daruje Kristus kráľ.

Na druhej strane obavu o to, že by niekoľko náboženských fanatikov zmenilo charakter štátu, nemám. Včerajšok ma v tom utvrdil. Lebo popri Kuffovom opustení sa sa uskutočnila dôležitejšia vec, ktorá zostala takmer nepovšimnutá. Vláda zrušila post splnomocnenca vlády SR pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia – čo bola len trafika, ktorú vytvorilaa Hegerov vláda pre Annu Záborskú.

Fico nie je Matovič či Heger. Ale vôbec mu nezávidím, že má v „mančafte“ aj takýchto obmedzencov, na ktorých financovanie sa skladáme všetci z daní.

(Status na FB 15. novembra 2023)

(Celkovo 187 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter