Anton Hrnko: Povolebné impresie

Po neuveriteľnom trištvrte roka od pádu Hegerovej vlády sme sa konečne dočkali predčasných volieb. Za všetku tú stratu „etapy“ Slovenska na poli hospodárskom, sociálnom i morálnom môžu dve osoby, ktoré si len ťažko prichádzajú na meno. Predovšetkým je to nezmyselná zmena Ústavy SR, iniciovaná R. Ficom počas vlády I. Radičovej, myslím roku 2011, ktorá donekonečna umožňuje držať vládu pri moci aj bez dôvery v parlamente. Túto zmenu Ústavy SR treba okamžite zrušiť, aby každá vláda musela do mesiaca predložiť vládne vyhlásenie. Ak neuspeje, musí odovzdať poverenie a po trojnásobnom odmietnutí vlády (teda cca o štyri mesiace) sa musia vypísať predčasné voľby. Druhým zodpovedným je prezidentka Čaputová, ktorá v chimérickom presvedčení, že sa jej podarí naťahovaním času presadiť Progresívne Slovensko, nechala krvácať Slovensko nezmyselné mesiace navyše!

Ale napriek tomu: výsledky volieb môžu uspokojiť každého normálneho človeka. Samozrejme, s istými výhradami.

Predovšetkým mentálne nezrelá skupina ľudí, ktorá sa nakopila okolo strany Progresívne Slovensko a ktorá si po vzore svojich predkov s trockistickým pozadím dala za cieľ poručiť vetru a dažďu, dostala červenú. Žiadne „prepólovanie“ Slovenska a zlikvidovanie jeho duševného dedičstva sa nebude konať. To, že táto „drúza“ avanturistov nemá žiaden cit pre krajinu, v ktorej žije, svedčí aj Šimečkovo vyjadrenie, že urobia všetko pre to, aby Fico nebol schopný vytvoriť vládu! Teda preložené do bežnej reči: Slováci, je nám jedno, či budete žuvať piesok a hrýzť štrk, na tom nezáleží. Záleží na tom, aby tu nevládol Fico. Respektíve, o Slovensko, kde nebudeme mať možnosť robiť svoje zvrátené experimenty, nemáme záujem.

Jednoznačné víťazstvo R. Fica a jeho Smeru je dobrou zvesťou pre Slovensko. Dobrou preto, lebo dáva záruku, že po amatérskom ničení Slovenska ľuďmi absolútne nepripravenými na vládnutie vzniká nádej, že moci sa opäť ujmú profesionáli. Ak svoje býčie rohy uchytia správne, vyvodia poučenie z minulosti, majú šancu stáť sa dlhodobejšie nosnou silou slovenskej politiky. Totiž, jedine vláda zostavená pod vedením Smeru má perspektívu kvalifikovane vládnuť a dovládnuť do konca volebného obdobia.

SASKU škoda spomínať. Ono by lepšie Sulík urobil, keby si už svoju haciendu v Austrálii dostaval a odišiel tam farmárčiť. Pokusy, ako sú jeho „reformy“, tam môže skúšať na klokanoch, a nie na živých občanoch SR.

KDH sa opäť dostalo na križovatku. Opäť sa má rozhodnúť, ako bude pokračovať ďalej. Doteraz vždy, keď sa malo rozhodnúť, sa rozhodlo nesprávne. Teraz má možnosť túto paradigmu zmeniť, len sa nesmie držať názorov F. Mikloška, lebo ten nikdy nevedel, kde je správny smer (možno Smer).

Človek úplne žasne, keď vidí výsledky OĽaNO. Po všetkom, čo tieto zvery v ľudskej koži napáchali na slovenskom národe, získať 9 % hlasov je nepochopiteľné! Nepochopiteľné však len, keď si pozrieme miesta, kde svoje hlasy získali. Sú to cigánske-rómske osady v okolí Košíc a Moldavy nad Bodvou a v okolí Popradu. Keďže vieme, na základe čoho sa naši spoluobčania rozhodujú takto jednoznačne, malo by to byť podrobené trestnému konaniu, či nedošlo k masovému porušovaniu zákona formou kupovania hlasov.

Najtragickejšou postavou týchto volieb je Andrej Danko a totálne prehravšia Slovenská národná strana. Doviesť stranu do parlamentu bez jediného člena sa skutočne môže podariť iba kapitánovi prvého rangu ako je tento neuveriteľne dobrý človek. Ale aspoň nebude musieť hovoriť to, čo povedal členom SNS na prvom sneme po voľbách roku 2016: Vraj nemôže menovať členov strany do funkcii, lebo by tam mohli kradnúť. Poškodilo by to vraj stranu. No či víťazstvo vo voľbách s jediným poslancom, ktorým je on sám, je to, čo členovia strany chceli, nechám na ich zváženie.

Na záver ešte jedno konštatovanie. Niekedy zle rozhodnutie dávno v minulosti vyskočí nepríjemne v súčasnosti. Keby Sme rodina súhlasila s voľbami v júni, určite by v parlamente bola. Ale čo už, život ide ďalej. Treba veriť, že sa všetci zodpovední rozhodnú správne a Slovensko bude mať konečne vládu, ktorá obráti koleso úpadku.

P.S. Neberte Vášáryovú vážne. Ona to nemá v hlave v poriadku. Nevyzná sa nielen v zemepise!

(Status na FB 2. októbra 2023)

(Celkovo 195 pozretí, 1 dnes)

Ďalšie články:

Facebook
Telegram
Twitter
Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Účet Klubu Nového slova – IBAN: SK8211000000002624852008
variabilný symbol pre Slovo 52525

Týždenný newsletter